Nejstarší a nejznámější regionální internetový deník v Česku (zal. roku 1996)...
Každý den čerstvé zprávy a publicistika z Jihlavy a celé Vysočiny (RSS kanál)...

Nejstarší český internetový deník Regionalist.cz (1996-2023), vychází již 9604 dnů

Dnes je pátek 27. leden
(14. leden církevního kalendáře iuliánského)
• 2023 rok křesťanského letopočtu
• 7512 let od stvoření světa dle křesťanského počítání
Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 27. 1.:
Středa po neděli třetí po Zjevení Páně Sv. Jana Zlatoústého,biskupa, vyznavače a Učitele Církve
 • 4.12.2022:
  Z policejního deníku: poník střet s autem nepřežil; policisté opět varují: nenechávejte cenné věci v autě
  Řidiči osobního auta Škoda vběhl v pátek 2. prosince pět minut před druhou hodinou v noci na silnici I/38 mezi obcemi Červený Kříž a Štoky na Havlíčkobrodsku bezprostředně před vůz poník. Zvíře náraz nepřežilo a zůstalo ležet v příkopu. Při nehodě vznikla hmotná škoda na vozidle Škoda a usmrceném poníkovi 260 tisíc korun. Při dopravní nehodě řidič utrpěl lehké zranění, ale ošetření na místě dopravní nehody nepožadoval s tím, že si případné vyšetření vyhledá sám. Ke zranění jiných osob nedošlo. Případná alkohol u řidiče vyloučili na místě dopravní nehody policisté dechovou zkouškou. Kdo je majitel poníka je předmětem dalšího šetření. Policisté nehodu dále šetří. Uvedla to mluvčí policistů Dana Čírtková.
  Nenechávejte si při opuštění vozidla cenné věci na sedadlech
  O tom, že auto není trezor a že se nevyplácí nechávat volně odložené cenné věci na sedadlech ve vozidle poté, co auto zaparkujete na dálničním odpočívadle u čerpací stanice a odejdete se občerstvit, se přesvědčili hned dva řidiči osobních vozidel značky BMW. K oběma případům došlo ve čtvrtek 1. prosince na dálničních odpočívkách u dálnice D1. V obou případech přišli majitelé vozidel nebo jejich spolujedoucí o osobní věci, platební karty nebo výpočetní techniku za desítky tisíc korun.
  K dokumentaci prvního případu vyjížděli policisté z dálničního oddělení Velký Beranov ve čtvrtek kolem sedmnácté hodiny na dálniční odpočívku na 96. kilometr dálnice ve směru jízdy na Prahu. Zatím neznámý zloděj zřejmě využil krátkého okamžiku, než majitel vozidla stihl uzamknout dveře u vozidla BMW a vnikl dovnitř předními dveřmi. Následně odcizil z předního sedadla spolujezdce odloženou tmavou příruční tašku, ve které se nacházely osobní doklady, mobilní telefon, několik platebních karet a peníze různých měn. Krádeží vznikla majiteli vozidla škoda v celkové výši přesahující 65 000 korun.
  Ke druhému případu došlo ve stejný den kolem půl osmé večer, když řidič zastavil s vozidlem na parkovišti pro osobní vozidla na dálniční odpočívce dálnice D1 na 139. kilometru dálnice ve směru jízdy na Brno. Od vozidla odešel a než se zhruba po půl hodině vrátil, neznámý zloděj se vloupal dovnitř auta. Zatím nezjištěným způsobem zloděj rozbil skleněnou výplň pravých předních dveří a následně z vozidla odcizil odložený batoh černé barvy, ve kterém se nacházel notebook, peněženka s osobními doklady, platebními kartami. V batohu byly také peníze. Majiteli vznikla krádeží a poškozením výplně okna škoda v celkové výši téměř 50 000 korun.
  V souvislosti s těmito dvěma případy policisté opětovně apelují na všechny řidiče, aby si uvědomili, že zloději velmi často trvá jen krátký okamžik vloupat se do auta a z něj odcizit vše, co má větší či menší hodnotu. K protiprávnímu jednání je často může zlákat například bunda, odložená na předních nebo zadních sedadlech, odložený kufřík, taška, kabelka, notebook.
  Policisté majitelům vozidel doporučují:
  - Při odchodu od vozidla důkladně zkontrolujte, zda jste řádně vozidlo zajistili, uzamkli a nenechali otevřená okénka.
  - Rozhodně se nemusí vyplatit spoléhat na to, že poté, co auto na parkovišti opouštíte, se vozidlo okamžitě uzamkne. Raději vyčkejte a zkontrolujte, zdali je skutečně zamčené.
  - Přesvědčte se, zda nejsou zvenčí vidět předměty, které jste nechali ve vozidle a raději je zevnitř vozidla ukliďte do zavazadlového prostoru, kam není vidět.
  - Zkontrolujte, zda jste nenechali na viditelných místech vystavené hodnotné předměty, jako jsou kabelky, peněženky, kamery, fotoaparáty, počítačové komponenty, mobilní telefony, kufříky a další věci, které mohou být terčem zlodějů. Velkým lákadlem pro zloděje jsou autorádia a navigační systémy.
  - Jedním z preventivních opatření je také vhodné místo k parkování. Hlídaná parkoviště, viditelná a frekventovaná místa ztěžují zlodějům vloupání.
  - Pokud zjistíte, že vám z vozidla byly odcizeny věci, vše oznamte Policii České republiky na linku 158, nebo na nejbližší policejní oddělení.

  Z nádrže zmizela motorová nafta
  Policisté z Pacova zadokumentovali krádež motorové nafty. Dosud nezjištěný pachatel se v přesně nezjištěné době od 30. listopadu do 2. prosince na volně přístupné louce u Pekelského potoka na Pelhřimovsku vypáčil zámek víčka k palivové nádrži pásového bagru, který zde parkoval. Poté odcizil z nádrže motorovou naftu. "Poté přešel o kousek vedle k zaparkovanému buldozeru, kde překonal zámek u palivové nádrže a odčerpal motorovou naftu. Majitelům strojů vznikla poškozením nádrží a krádeží motorové nafty hmotná škoda v celkové výši téměř devět tisíc korun", informovala policejní mluvčí Dana Čírtková. Na místo vyjeli policisté a kriminalistický technik, kteří místo činu ohledali s cílem zajistit upotřebitelné stopy a po pachateli pátrají.

  Silně opilý muž skončil na záchytce
  Na protialkoholní záchytné stanici v Jihlavě skončil v sobotu 3. prosince kolem půl čtvrté odpoledne muž, který budil veřejné pohoršení Náměšti nad Oslavou na Třebíčsku. "Muž byl v silně podnapilém stavu a povaloval se na zemi na místě přístupném veřejnosti a opíral se o vchodové dveře domu. Ohrožoval tak své zdraví a svůj život, proto ho přivolaná policejní hlídka zajistila a převezla na protialkoholní záchytnou stanici. Policisté u devětačtyřicetiletého muže provedli dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem – 3,53 promile alkoholu v dechu", uvedla Dana Čírtková.

  Opilá řidička narazila do keře a sloupu, řidičák u sebe neměla
  V pátek 2. prosince večer před devátou hodinou jela řidička s osobním vozem značky Peugeot po ulici Havlíčkova ve směru od centra města v Chotěboři na Havlíčkobrodsku a na kruhovém objezdu nezvládla řízení svého vozidla a na zasněžené komunikaci přejela vpravo mimo komunikaci, kde narazila přední částí vozidla do vzrostlého keře a kovového sloupu sloužícímu k vyvěšení vlajek. "Policisté u řidičky provedli dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem - 2,37 promile alkoholu v dechu. Pozitivní výsledek měla také opakovaná dechová zkouška, která vykázala hodnotu 2,38 promile alkoholu v dechu. Po poučení řidička odběr žilní krve nepožadovala a souhlasila s naměřenými hodnotami", informovala mluvčí policistů Dana Čírtková. Ke zranění osob při dopravní nehodě nedošlo, bylo pouze poškozeno vozidlo, vzrostlý keř a sloup v celkové výši 80 tisíc korun. Řidička na místě nehody nepředložila řidičský průkaz. Pětačtyřicetiletá žena je podezřelá ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení.

  Žena za volantem dostala smyk, který nezvládla
  Policisté přijali v pátek 2. prosince deset minut po půl osmé hodině ranní oznámení o dopravní nehodě, která se stala na Žďársku. "Řidička s osobním motorovým vozidlem Škoda Octavia projížděla po silnici II/390 ke křižovatce se silnicí II/602. Při jízdě se podle jejího vyjádření plně nevěnovala řízení, protože se na okamžik ohlédla zpět na děti sedící v dětských sedačkách na zadních sedadlech vozidla. Když přejela do levé poloviny vozovky, tak se ulekla a strhla řízení vpravo. Poté s vozidlem dostala smyk, který nezvládla. Poté sjela do pravého silničního příkopu, kde přední část vozidla narazila do stromu", uvedla mluvčí policistů Dana Čírtková. Při dopravní nehodě došlo k lehkému zranění dvou spolujedoucích, které byly ošetřeny posádkou zdravotnické záchranné služby, která obě transportovala do zdravotnického zařízení. Na místě dopravní nehody policisté provedli u jednatřicetileté řidičky dechovou zkoušku s negativním výsledkem. Při nehodě došlo ke hmotné škodě na vozidle Škoda Octavia asi ve výši 50 000 korun.

  Řidič ohrozil na přechodu pro chodce dvě chodkyně
  Policisté přijali v pátek 2. prosince kolem šestnácté hodiny odpoledne oznámení o dopravní nehodě, která se stala v Moravských Budějovicích na Třebíčsku. "Čtyřiaosmdesátiletý řidič s osobním vozem Renault jel ve směru jízdy k náměstí ČSA a nechoval se ohleduplně a ukázněně, kdy hrozil dvě chodkyně, které přecházely vozovku po vyznačeném přechodu pro chodce. Dvě chodkyně, z nichž jedna byla nezletilá, utrpěly lehké zranění, se kterým se nechaly ošetřit ve zdravotnickém zařízené v Třebíči", informovala policejní mluvčí Dana Čírtková. Policisté u řidiče provedli dechovou zkoušku ke zjištění případného ovlivnění alkoholem. Výsledek dechové zkoušky byl negativní. Na vozidle byly užity na všech nápravách zimní pneumatiky s dostatečnou hloubkou dezénu. Další okolnosti dopravní nehody jsou předmětem šetření ze strany policistů z dopravního inspektorátu Třebíč.

  Za volant usedl podnapilý řidič
  V pátek 2. prosince kolem půl osmé ráno kontrolovali policisté řidiče osobního vozidla Škoda Fabia. Řidič s vozidlem projížděl po silnici I/38 ve směru od obce Prostředkovice a u čerpací stanice ve Vílanci na Jihlavsku ho zastavili k provedení silniční kontroly policisté. "Řidiče vyzvali, aby jim předložil doklady potřebné pro provoz a řízení vozidla a poté, aby se podrobil dechové zkoušce. Její výsledek byl pozitivní – 1,29 promile alkoholu v dechu. Pozitivní byly také obě opakované dechové zkoušky - 1,50 a 1,30 promile alkoholu v dechu. Policisté řidiče vyzvali, aby se podrobil lékařskému vyšetření, které bude spojené s odběrem krve, což na místě bezdůvodně odmítl. Vzhledem k tomu, že existovalo reálné nebezpečí, že by podnapilý řidič mohl dál pokračovat v jízdě, policisté muže zajistili a převezli k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici do Jihlavy", uvedla policejní mluvčí D. Čírtková. Muž je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Ve věci policisté vedou zkrácené přípravné řízení a v sobotu 3. prosince policisté sedmadvacetiletému řidiči sdělili podezření z výše uvedeného přečinu.
  Eva ŠINKOVSKÁ
  Vyhledávání v článcích Regionalistu:

  Vyhledávat lze jak s diakritikou, tak bez ní. Na velikosti písmen nezáleží.

  Další zprávy:
 • Vydáno ve čtvrtek 26.1.2023 :
  Život se musí žít - studentský projekt se zajímavými hosty v novoměstské galerii
  Studentský projekt se zajímavými hosty nazvaný Život se musí žít se bude konat v sobotu 28. ledna od 9 do 15.30 hodin v Horácké galerii v Novém Městě na Moravě.
 • Vydáno ve čtvrtek 26.1.2023 :
  Infocentra v Dukovanech a Dalešicích vloni přivítala přes 45 tisíc návštěvníků a dalších 10 tisíc provedly průvodkyně virtuálně
  Informační centra Skupiny ČEZ navštívilo v roce 2022 rekordních 247 250 lidí, a to reálně i virtuálně. Dukovanské Informační centrum i přes covidová omezení v prvních dvou měsících roku přivítalo 36 457 návštěvníků. Od listopadu měli návštěvníci infocentra jedinečnou možnost prohlédnout si provoz elektrárny prostřednictvím virtuálních brýlí. Dalších 10 584 návštěvníků z celé České republiky využilo příležitost prohlédnout si Jadernou elektrárnu Dukovany virtuálně z domova.
 • Vydáno ve čtvrtek 26.1.2023 :
  Výprava do Mexika s Katarínou Ruschkovou PodpoVRCHem
  Tradiční povídaní PodpoVRCHem v areálu zoologické zahrady v Jihlavě se bude konat ve čtvrtek 2. února v 17 hodin. Tentokrát se zájemci podívají do Mexika, kterým je "provede" Katarína Ruschková, vedoucí odboru životního prostředí jihlavského magistrátu.
 • Vydáno ve čtvrtek 26.1.2023 :
  Ženě zakázal soud Jihlavu, nařízení porušila
  Mladou ženu, která porušila soudem nařízený zákaz pobytu, odhalili strážníci na městském nádraží v Jihlavě ve skupince osob s nezvyklým chováním. V úterý 24. ledna po desáté hodině večerní, při běžné kontrole Městského nádraží v Jihlavě, upoutala pozornost hlídky skupinka osob nervózně si prohlížející strážníky.
 • Vydáno ve čtvrtek 26.1.2023 :
  Hrad Kámen se na jaře otevře návštěvníkům, opravy jej zavřou až po prázdninách
  Hrad Kámen na Pelhřimovsku se oproti plánům otevře veřejnosti ještě na letošní turistickou sezonu. Původně měl kvůli připravované rekonstrukci zůstat už zavřený. Zahájení generální rekonstrukce objektu i prací na nových expozicích je odsunuté na září. Hradem, který je ve správě Muzea Vysočiny Pelhřimov, budou moci návštěvníci projít ještě do srpna. Letošní 50. sezóna je jubilejní od poslední rozsáhlé rekonstrukce v druhé polovině minulého století.
 • Vydáno ve čtvrtek 26.1.2023 :
  Z policejního deníku: krádež auta; zloděj si vytáhl z cizího batohu mobil
  Neznámý zloděj ukradl v dopoledních hodinách středy 25. ledna na ulici Na Rybníčku v Humpolci na Pelhřimovsku zaparkované a uzamčené osobní auto Škoda Octavia, ve kterém bylo drobné nářadí a jiné věci. Škoda je přes padesát tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže, případ prověřují, po pachateli, ukradeném autě a věcech pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Michaela Lébrová.
 • Vydáno ve čtvrtek 26.1.2023 :
  Pelhřimovská nemocnice povolila návštěvy, a to pouze ve středu a v neděli
  Návštěvy na lůžkových odděleních v nemocnici v Pelhřimově budou od pátku 27. ledna povoleny. Návštěvní doba je stanovena pouze na středu a neděli od 15 do 17 hodin. Uvedla to mluvčí nemocnice Alexandra Knapová.
 • Vydáno ve středu 25.1.2023 :
  Kamion řídil na dálnici D1 opilý řidič, nadýchal přes dvě promile, skončil na záchytce
  Silně podnapilý řidič usedl za volant speciální jízdní soupravy a vydal se s ní na cestu po dálnici D1. Řidiči v době jízdy kolovalo v krvi přes dvě promile alkoholu. Svým jednáním tak mohl ohrozit ostatní účastníky silničního provozu. Poté, co ho zastavili policisté z Dálničního oddělení Velký Beranov, nadýchal přes dvě promile, skončil na protialkoholní záchytné stanici v Jihlavě.
 • Vydáno ve středu 25.1.2023 :
  Pomozte táborské zoo zachránit kozlíky vymírajícího českého plemene
  Udělat dobrý skutek a zachránit život nevinného tvora může každý z nás. ZOO Tábor dlouhodobě bojuje proti zbytečnému zabíjení jakýchkoliv zvířat. Pokud ji chcete v tomto boji podpořit, máte nyní možnost. V těchto dnech se bude bojovat o život dalších kozlíků, kteří se mají v nejbližší době narodit na mléčných farmách. Protože ale samci nedávají mléko, jsou krátce po narození usmrceni a putují do kafilerie. Táborská zoologická zahrada je chce tohoto osudu ušetřit. Už loni zachránila pětadvacet kozlíků, o více se bohužel postarat z kapacitních důvodů nedokáže. Apeluje proto na své příznivce a milovníky zvířat, kteří by si nechtěné kozlíky chtěli vzít k sobě a tím je zachránit před jistou smrtí. Ráda takovým lidem zprostředkuje předání zvířat. Stačí se ozvat na telefonní číslo 233 372 021 nebo na mail sekretariat@zootabor.eu.
 • Vydáno ve středu 25.1.2023 :
  Z policejního deníku: vandal rozbil skleněné dveře; policisté dopadli recidivistu, který se v Jihlavě vloupal do aut
  Neznámý vandal rozbil v době od večerních hodin pondělí 23. ledna do ranních hodin následujícího dne na ulici Nové Město ve Světlé nad Sázavou na Havlíčkobrodsku vnější dvojsklo na dveřích, čímž způsobil majiteli škodu kolem pěti tisíc korun. Přivolaní policisté případ zadokumentovali jako přestupek proti majetku a po pachateli pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Michaela Lébrová.
 • Vydáno ve středu 25.1.2023 :
  Dárci krve se na transfuzní stanici v Havlíčkově Brodě cítí jako v kavárničce
  Dárci krve se na transfúzní stanici v nemocnici v Havlíčkově Brodě cítí jako v kavárničce. Nové posezení s dekoracemi, moderní vybavení do kuchyňky, kde se dárci občerstvují, je malou odměnou za darování krve. Prostor byl i stavebně upraven. Celková investice se vyšplhala na 200 tisíc korun. Uvedla to mluvčí nemocnice v Havlíčkově Brodě Petra Černo.
 • Vydáno ve středu 25.1.2023 :
  Lyžníci na historických lyžích a v dobových kostýmech se v sobotu vydají na osmikilometrovou trasu z Polničky do Radostína
  Již 17. ročník mnoha legendami opředený závod na historických ski v dobových kostýmech se bude konat v sobotu 28. ledna. Sraz účastníků je ve 14 hodin u Salon expres Vagónu v Polničce na Žďársku.
 • Vydáno ve středu 25.1.2023 :
  Přednáška o komunistickém prezidentovi Antonínu Zápotockém v jihlavském muzeu
  Přednáška v podání profesora PhDr. Michala Stehlíka, Ph.D., s názvem Antonín Zápotocký - muž čtyř životů (1884-1957) se uskuteční v muzejním Malovaném sále na Masarykově náměstí v Jihlavě v úterý 31. ledna od 17 hodin.
 • Vydáno ve středu 25.1.2023 :
  Při cestě ze služby neváhali pomoci, policistům za projevení osobní statečnosti poděkoval krajský policejní ředitel
  Skleněnou plaketou Krajského ředitelství policie kraje Vysočina „Za projevení odvahy a osobní statečnosti“ a kázeňskou odměnou ocenil včera ředitel Krajského ředitelství policie kraje Vysočina brig. gen. Mgr. Miloš Trojánek dva kriminalisty z oddělení obecné kriminality služby kriminální policie a vyšetřování územního odboru Jihlava.
 • Vydáno v úterý 24.1.2023 :
  Na Vysočině v loňském roce více hořelo, častěji se bouralo a hasičům přibyly také činnosti spjaté s pandemií COVID -19 a s řešením uprchlické krize
  Do statistiky Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina za rok 2022 přibylo celkem 10870 událostí, což je o 729 událostí více než v roce 2021 a nejvíce od roku 2001, kdy byl Hasičský záchranný sbor Kraje Vysočina založen. V roce svého založení hasiči na Vysočině zasahovali u 4919 událostí.
 • Vydáno v úterý 24.1.2023 :
  Lidé v izolaci nebo v karanténě mohou volit ve středu z auta, volební místnosti se otevřou v pátek
  Druhé kolo volby prezidenta republiky je stanoveno na 27. - 28. ledna 2023. Volební místnosti budou otevřeny v pátek od 14 do 22 hodin, v sobotu od 8 do 14 hodin. Drive-in stanoviště v okresních městech Vysočiny budou k dispozici pro voliče s nařízenou karanténou nebo izolací kvůli COVID-19 ve středu 25. ledna 2023 od 8 do 17 hodin.
 • Vydáno v úterý 24.1.2023 :
  Dívku slovně i fyzicky napadl v trolejbusu chlapec, policie nezná jeho totožnost, o pomoc prosí veřejnost
  Jihlavští policisté se obracejí na občany s žádostí o spolupráci při prověřování případu napadení dívky, ke kterému došlo včera v Jihlavě. Potřebovali by zjistit totožnost chlapce jedoucího v trolejbusu a jeho doprovodu. Uvítáme také, pokud se přihlásí svědci napadení.
 • Vydáno v úterý 24.1.2023 :
  Maskot táborské zoo tygr Rocky oslaví své narozeniny
  Dvanácti let se letos dožívá maskot táborské zoologické zahrady tygr ussurijský Rocky. Narozeniny oslaví už tuto sobotu 28. ledna přímo s návštěvníky zoo. Speciální narozeninové komentované krmení připravili ošetřovatelé na jednu hodinu odpolední.
 • Vydáno v úterý 24.1.2023 :
  Z policejního deníku: krádež nářadí; agresivní muže policisté vykázali z obydlí; opilý řidič boural
  Neznámý zloděj ukradl v době mezi dvanáctou a čtrnáctou hodinou pondělí 23. ledna z rozestavěného domu ve Skrýšově na Pelhřimovsku aku úhlovou brusku značky Hilti společně s náhradními akumulátory. Majiteli tak způsobil pachatel celkovou škodu přes sedmnáct tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže, případ prověřují, po zloději a ukradených věcech pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Michaela Lébrová.
 • Vydáno v úterý 24.1.2023 :
  Lidé během Ptačí hodinky pozorovali půl milionu ptáků, vítězství obhájila sýkora koňadra
  Přes 28 tisíc dobrovolníků se 6.–8. ledna zapojilo do programu sčítání ptáků během akce Ptačí hodinka České společnosti ornitologické (ČSO). Pomocí dlouhodobého projektu ornitologové ve spolupráci s veřejností zjistí více o chování a populacích zimujících ptáků, významu přikrmování a odhalí další zajímavé výsledky. Letos účastníci pozorovali přes 517 tisíc ptáků. Nejčastějším hostem krmítek a zahrad byla, stejně jako ve všech čtyřech předchozích ročnících, sýkora koňadra. Zaznamenalo ji 85 % sčitatelů. Kompletní výsledky jsou k dispozici na https://ptacihodinka.birdlife.cz/#/
Další články vydané ve dnech 12. 1. 2023 - 27. 1. 2023:


zpět na vrchol stránky...
redakce Regionalistu:

Regionalist, nejstarší český internetový deník: založen roku 1996 - zpravodajství a publicistika na internetu se zvláštním zaměřením na prostor Českomoravské vysočiny

Akční radius Regionalistu: zahrnuje především území Jihlavského kraje, tedy Vysočiny, to jest okresy Jihlava, Havlíčkův Brod, Pelhřimov, Třebíč a Žďár nad Sázavou)

Internetová adresa: www.regionalist.cz

Editace a redakce: Eva Švančarová (Šinkovská), šéfredaktorka
kontakt: regionalist@seznam.cz

Vychází: od září roku 1996 každý den!

Vydává: Vitaeelhomeo Ltd. - registered in England Company No. 8062676

Redakce, inserce, obchodní oddělení: e-mail: obchod@regionalist.cz, telefon: +420 777 307 887

© (1996-2023) - Eva a Leo Švančarovi

zpět na vrchol stránky...
Z jihlavských legend
Letopisy L. Vilímka
Z jihlavských čtvrtí
Zločiny komunismu
Jihlavské tramvaje
RSS

Homeopatické sady:
Partnerské weby Regionalistu:

X-Pcz
Publicisticko-křesťanský netradičně tradiční web:
18. 4. 2022 - Naše skutečné kořeny? Radost z evangelia!

17. 4. 2022 - Vzkříšení? Započal náš průchod do Světa a do Života!

16. 4. 2022 - Bílá sobota? I naše narozeniny!

15. 4. 2022 - Nelida? Ukřižovat!

14. 4. 2022 - Zelený čtvrtek: Syťme se Životem!

13. 4. 2022 - Jidáš: Patron charity, humanismu a lidumilství?

4. 4. 2022 - Poslední skutečný antikomunista střední Evropy: Viktor Orbán!

30. 3. 2022 - Kdo přichází z pekla jen těžko může přinést kamkoli ráj!

29. 3. 2022 - Jak nuzáci zpět do své nouze zase přišli…

28. 3. 2022 - Každý si nosí ten svůj svět ve svém srdci


H umoresky nejen Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence z rodného jihlavského Bedřichova:
- Příběh dušičkový…

- Jak hospodář Václav chtěl tak usilovně život zachránit, až o něj přišel…

- Děkanovo kvarteto, aneb, jak většina má vždy patrně asi pravdu.

- Listopad 1989: Koncert ve Vlašimi, demonstrace nefachčenek – a také co tehdy prorocky odhadl starý kněz.

- Jak se moje pomsta udavačskému komunistickému dědkovi skrze krásné ženské nohy proměnila v trojku z chování.

- Proč měl jihlavský adventní věnec nikoli čtyři, ale šest svíček?

- Těžké hříšníky jejich vlastní hříchy ani do hrobu někdy nepustí…

- Příběh dušičkový, aneb jak jsem se už nikdy nestal mrakopravcem.

- Co povyprávěl starý skicář o poslední šachové partii s mým dědečkem?

- Příběh ztraceného kocourka Mňouka…


H omeopatický a astrologický web
L
ea Švančary
Publicisticky i odborně. Aneb co asi netušíte díky zažitým mýtům o astrologii i homeopatii:


Aktuální teplota:
Počasí v Počátkách
Atmosférický tlak:
Počasí v Počátkách
Srážky v tuto chvíli:
Počasí v PočátkáchPěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...