Nejstarší a nejznámější regionální internetový deník v Česku (zal. roku 1996)...
Každý den čerstvé zprávy a publicistika z Jihlavy a celé Vysočiny (RSS kanál)...

Nejstarší český internetový deník Regionalist.cz (1996-2022), vychází již 9440 dnů

Dnes je pondělí 15. srpen
(2. srpen církevního kalendáře iuliánského)
• 2022 rok křesťanského letopočtu
• 7511 let od stvoření světa dle křesťanského počítání
Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 15. 8.:
Neděle dvanáctá po Svatém Duchu Nanebevzetí blahoslavené Panny Marie
 • 4.7.2022:
  Z policejního deníku: čtrnáctiletá dívka se opila, skončila v nemocnici; do bytového domu vnikl opilý cizinec
  Policisté šetří případ nezletilé dívky, která měla přes jedno a půl promile alkoholu. V pátek 1. července přijali policisté v Havlíčkově Brodě před sedmou hodinou večer oznámení o opilé čtrnáctileté dívce. Po konzumaci alkoholu se jí udělalo zle a její zdravotní stav si vyžádal přivolání záchranářů. Opilá dívka, která nadýchala 1,79 promile alkoholu, byla převezena do nemocnice. Policisté zjišťují, kdo požití alkoholu dívce mladší osmnácti let umožnil a za jakých okolností se k alkoholu dostala. Informování byli rodiče dívky a také odbor sociálně právní ochrany dětí. Případ policisté šetří pro podezření ze spáchání přestupkového jednání. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.
  Opilí muži ukradli sluneční brýle
  V pátek 1. července byli policisté v Pelhřimově po třetí hodině odpoledne přivoláni k prodejně na ulici Palackého, kde byli při krádeži přistiženi dva muži. "Ze stojanu u obchodu odcizili sluneční brýle. Muži byli značně opilí a při pokusech o chůzi padali. Jednalo se o muže ve věku pětadvacet a třiadvacet let. Policisté u nich provedli dechové zkoušky, u staršího z mužů naměřená hodnota přesáhla tři promile, u druhého byla o trochu nižší. Odcizené brýle vydali. Policisté oba opilé muže odvezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění", uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová. Jsou podezřelí ze spáchání přestupku proti majetku, případ policisté šetří.

  Opilý cizinec vnikl do domu
  V neděli 3. července přijali policisté krátce po sedmé hodině ráno oznámení od obyvatel rodinného domu v Jihlavě, kterým vnikl do domu neznámý muž. Na místo okamžitě vyjela policejní hlídka. "Policisté zjistili, že značně opilý cizinec vstoupil na pozemek domu a neuzamčenými dveřmi se dostal dovnitř, následně muže v domě přistihli obyvatelé a přivolali hlídku. Policisté podezřelého muže zajistili. Při dechové zkoušce mu naměřili hodnotu necelé dvě promile alkoholu. Pětadvacetiletého muže policisté odvezli na záchytku k vystřízlivění", informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Provedli ohledání, zadokumentování a šetření. Ke krádeži věcí, ani škodě nedošlo. Následně sdělil policejní inspektor muži podezření ze spáchání trestného činu porušování domovní svobody, případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení.

  Agresivní opilý muž skončil na záchytce
  V neděli 3. července nalezli policisté v Ledči nad Sázavou na Havlíčkobrodsku před desátou hodinou večer na ulici muže, který byl zjevně opilý a měl drobné řezné poranění na ruce. Policisté přivolali zdravotnickou záchrannou službu. "Zjistili, že se jedná o sedmadvacetiletého muže, který předtím poškodil skleněnou výplň vstupních dveří domu. Muž se choval agresivně a útočně vůči svému okolí. Dechové zkoušce se odmítl podrobit. Test na zjištění ovlivnění návykovou látkou byl u něho pozitivní na amfetamin. Policisté muže po lékařském ošetření zajistili a odvezli ho na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění", informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Případ policisté šetří pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku.

  Muž měl téměř čtyři promile alkoholu
  V sobotu 2. července byli policisté v Náměšti nad Oslavou na Třebíčsku po sedmé hodině večer přivoláni k domu, kde opilý muž obtěžoval svoji známou. "Bouchal na dveře bytu, ženu slovně napadal a nechtěl z místa odejít. Při dechové zkoušce policisté devětačtyřicetiletému muži naměřili hodnotu 3,62 promile alkoholu. Opilého muže zajistili. Vzhledem k jeho zdravotním obtížím přivolali zdravotnickou záchrannou službu a zdravotníci opilého muže odvezli na vyšetření do nemocnice", informovala mluvčí policistů J. Kroutilová. Případ policisté šetří pro podezření ze spáchání přestupku proti občanskému soužití.

  Opilý muž napadal partnerku
  V neděli 3. července přijali policisté před čtvrtou hodinou odpoledne oznámení o napadení ženy v domě v Bystřici nad Pernštejnem na Žďársku. "V bytě ji slovně a fyzicky napadal opilý partner. Na místo vyjeli policisté, kteří provedli po příjezdu opatření, aby nemohlo docházet k dalšímu protiprávnímu jednání. Napadená žena neměla zranění, které by si vyžádalo okamžité lékařské ošetření. Sedmadvacetiletý muž byl agresivní a z jeho jednání vyplynulo, že ve svém jednání nemíní přestat. Při dechové zkoušce mu policisté naměřili hodnotu přes dvě promile alkoholu. Policisté ho zajistili a odvezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění", informovala J. Kroutilová. Případ policisté šetří pro podezření ze spáchání přestupku proti občanskému soužití.

  Havárie cyklistů
  V neděli 3. července havaroval v Třebíči šestašedesátiletý cyklista. Kolem jedenácté hodiny dopoledne jel muž na jízdním kole po silnici na ulici Sirotčí, prudce zabrzdil a havaroval. Při nehodě se cyklista zranil a zdravotnickou záchrannou službou byl převezen na ošetření do třebíčské nemocnice.
  Ve stejný den se při havárii zranila také dvaačtyřicetiletá cyklistka. Žena jela na jízdním kole před polednem po silnici v katastru obce Rouchovany. Najela na krajnici a sjela do příkopu. Zraněná cyklistka byla transportována do nemocnice v Třebíči.
  Policisté provedli ohledání, zadokumentování a šetření. U obou cyklistů dechovou zkouškou požití alkoholu vyloučili.

  Muž řídil auto přes uložený zákaz
  V neděli 3. července zastavili policisté po druhé hodině ráno vozidlo Ford Tranzit, jehož řidič jel po ulici Polenská v Dobroníně na Jihlavsku. "Při kontrole zjistili, že řidičem je dvaatřicetiletý muž z Kutnohorska, který má na základě rozhodnutí městského úřadu od června vyslovený zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, a to na jeden rok. Policisté muži další jízdu zakázali", uvedla Jana Kroutilová. Řidič je podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, případ policisté prověřují.

  Řidiči pod vlivem alkoholu
  V sobotu 2. července odhalili policisté v Humpolci na Pelhřimovsku řidičku, která usedla za volant s téměř dvěma promile alkoholu. Žena jela s automobilem Mazda po ulici Okružní a před jedenáctou hodinou večer ji zastavila policejní hlídka. U jednačtyřicetileté řidičky provedli policisté dechovou zkoušku a naměřili jí hodnotu 1,79 promile alkoholu. Opakované zkoušky u ní ukázaly obdobné hodnoty. Opilá řidička přišla o řidičský průkaz a v další jízdě již nesměla pokračovat. Žena je podezřelá ze spáchání trestného přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení.
  Ze spáchání trestného činu je podezřelý také sedmatřicetiletý muž z Táborska. V sobotu 2. července řídil po deváté hodině dopoledne vozidlo VW Transportér, jel po silnici v obci Hořepník na Pelhřimovsku. Automobil policisté zastavili a provedli kontrolu. Při dechové zkoušce řidiči naměřili hodnotu 1,28 promile alkoholu a obdobné hodnoty u něho ukázaly také opakované zkoušky. Policisté opilému muži zakázali další jízdu a na místě mu zadrželi řidičský průkaz. Řidič je podezřelý z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

  Eva ŠINKOVSKÁ
  Vyhledávání v článcích Regionalistu:

  Vyhledávat lze jak s diakritikou, tak bez ní. Na velikosti písmen nezáleží.

  Další zprávy:
 • Vydáno dnes v 18:58 hodin:
  Strašidlo cantervillské se v srpnu vrací na tuzemské hrady a zámky
  Závěrečná srpnová šňůra unikátních open-air divadelních představení na nádvořích moravských a českých zámků a hradů Strašidlo cantervillské se rozjede v úterý 16. srpna na Slezskoostravském hradě, kde se bude hrát i následující den 17. srpna. Příležitostí výtečně se pobavit (a taky se maličko bát) s hrdiny oblíbené komedie Oscara Wilda v podání Martina Zounara, Báry Štěpánové, Martina Pošty a dalších herců a hereček už tedy mnoho nezbývá: 18. 8. Zámek Kravaře, 19. 8. Arcibiskupský zámek Kroměříž, 20. a 21. 8. Zámek Belcredi Brno, 24. 8. Zámecká zahrada Jičín, 25. 8. Zámek Litomyšl, 26. 8. Zámek Moravská Třebová, 27. 8. Zámek Slatiňany a 28. 8. Zámek Kačina. Hraje se vždy od 19.30. Zbývající vstupenky v cenách od 599 Kč jsou v prodeji online na https://www.strasidlonazamku.cz/vstupenky/
 • Vydáno v pondělí 15.8.2022 :
  Vycházka s muzejníkem Stanislavem Mikulem za žďárským barokem
  V rámci oslav třístého výročí posvěcení poutního kostela sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře ve Žďáře nad Sázavou se v pátek 19. srpna od 17 hodin bude konat vycházka po stopách barokního Žďáru. Sraz je na městské tvrzi.
 • Vydáno v pondělí 15.8.2022 :
  Z policejního deníku: krádež jízdního kola; policisté dopadli zloděje sportovního vybavení a peněženky
  Policisté přijali v neděli 14. srpna krátce po druhé hodině odpoledne oznámení o krádeži jízdního kola v ulici Na Ostrově v Havlíčkově Brodě. Pachatel po poškození zajišťovací tyče odcizil černé jízdní kolo zn. SUNN EXCAT, které bylo na nosiči jízdních kol přidělané na tažném zařízení osobního vozu Škoda. Dále pachatel ze sousedního kola ukradl sedátko a sedlovou trubku. Jednáním zloděje došlo ke škodě za téměř třicet šest tisíc korun. Majitel odcizeného jízdního kola si krátce na to všiml muže, který jede na jeho kole u nádraží v Havlíčkově Brodě. Přivolaní policisté v pachateli ztotožnili pětatřicetiletého muže, který se následně k činu doznal. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu krádeže. Odcizené kolo si převzal jeho majiteli. Uvedla to mluvčí policistů Michaela Lébrová.
 • Vydáno v pondělí 15.8.2022 :
  Jihlavské krematorium bude mít nové oplocení
  Původní oplocení z ocelových sloupků a pletiva už bylo ve špatném stavu. Nový plot je dlouhý více než jeden kilometr.
 • Vydáno v pondělí 15.8.2022 :
  Horácký džbánek v jabloňovém sadu ve Žďáře nad Sázavou nabídne spoustu muziky i zábavy pro děti
  Již devětatřicátý ročník hudebního festivalu Horácký džbánek, který se bude konat v sobotu 20. srpna od 14 hodin v zámeckém jabloňovém sadu, takzvané forotě ve Žďáře nad Sázavou, nabídne vystoupení Banjo Band Ivana Mládka, Karla Holase a Františka Černého z Čechomoru, Báry Hrzánové, Mária Bihári, Michala Prokopa, či skupin Lucia, Nerez či Voxel.
 • Vydáno v neděli 14.8.2022 :
  Českobělská kronikářka pátrala po rodném domě vězněného přibyslavského faráře Františka Krále
  Veronika Dobišová, kronikářka městyse Česká Bělá na Havlíčkobrodsku, se rozhodla vypátrat rodný dům faráře Františka Krále, který působil v Přibyslavi a byl zde na Popeleční středu 27. února 1963 zatčen a ve vykonstruovaném procesu obviněn z vůdčí role tzv. protistátní skupiny šesti farníků. Byl odsouzen ke čtyřletému vězení, rozsudek mu dával za vinu, že v Přibyslavi vedl „příliš nábožensky živou farnost“.
 • Vydáno v neděli 14.8.2022 :
  Výstava na radnici představí budoucí podobu náměstí Almy Rosé v Jihlavě
  Výstava soutěžních návrhů na novou podobu náměstí Almy Rosé před Dělnickým domem proběhne od středy 17. srpna do 16. září v přízemí radnice.
 • Vydáno v neděli 14.8.2022 :
  Netopýří kolonie na Vysočině
  Kraj Vysočina se v rámci druhové ochrany zvláště chráněných živočichů podílí na údržbě kolonií různých druhů netopýrů na svém území a nyní od Agentury ochrany přírody a krajiny ČR získal statistické údaje o počtu jednotlivých netopýrů v koloniích na Vysočině v roce 2022. „V současné době sledujeme a údržbu provádíme na třech lokalitách. Početnou kolonii netopýra velkého máme například v Heřmani ve věži kostela. V letošním roce bylo nasčítáno zhruba 600 jedinců. Velikost kolonie je tedy srovnatelná s minulými roky,“ přibližuje vedoucí krajského odboru životního prostředí a zemědělství Eva Horná.
 • Vydáno v neděli 14.8.2022 :
  Po nehodě na nájezdu na dálnici ve směru od Jihlavy na Prahu na 112. kilometru zemřel třiatřicetiletý řidič osobního auta
  Třiatřicetiletý řidič osobního auta, který havaroval v sobotu 13. srpna před půl pátou ráno na nájezdu na dálnici ve směru od Jihlavy na Prahu v úseku km 112, podlehl vážným zraněním. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.
 • Vydáno v neděli 14.8.2022 :
  Z policejního deníku: řidič elektrokoloběžky byl opilý; opilí muži skončili na záchytce
  V sobotu 13. srpna jel před osmou hodinou večer u obce Mikulovice na Třebíčsku jednašedesátiletý muž na elektrokoloběžce ve směru na Kojetice. Na přímém úseku po projetí zatáčky vyjel mimo silnici, kde v příkopu havaroval. Při dopravní nehodě se muž zranil a byl zdravotnickou záchrannou službou převezen na ošetření do třebíčské nemocnice. Policisté provedli u řidiče dechovou zkoušku, při které mu naměřili hodnotu 2,59 promile alkoholu. Obdobnou hodnotu u něho ukázala také opakovaná zkouška. Místo havárie policisté ohledali a zadokumentovali. Řidič elektrokoloběžky je podezřelý ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.
 • Vydáno v pátek 12.8.2022 :
  Z policejního deníku: zloděj se vloupal do stánku; opilá žena vyhrožovala skokem z okna
  Do prodejního stánku se ve čtvrtek 11. srpna v době kolem čtvrté hodiny ráno v ulici Nerudova v Humpolci na Pelhřimovsku vloupal neznámý zloděj, který si odnesl finanční hotovost, laptop, nářadí, tabákové výrobky, oblečení a další věci. Škoda je necelých dvacet tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže. Případ policisté prověřují, po pachateli a odcizených věcech pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.
 • Vydáno v pátek 12.8.2022 :
  Silničáři opraví 2731 metrů dlouhý úsek severovýchodního obchvatu Havlíčkova Brodu
  Čtyři nabídky na zhotovitele opravy silnice I/34 ve 2731 metrů dlouhém úseku severovýchodního obchvatu Havlíčkova Brodu obdrželo Ředitelství silnic a dálnic v rámci veřejného výběrového řízení. Aktuálně probíhá hodnocení jednotlivých nabídek v souladu s požadavky zadávací dokumentace. Diagnostika vozovky ukázala, že její opotřebení odpovídá jejímu stáří (výstavba 2003). Byly zaznamenány poruchy jako počínající hloubková koroze, trhliny podélné i mozaikové, velké množství příčných trhlin, vysprávek, místy se začínají vyjíždět koleje.
 • Vydáno ve čtvrtek 11.8.2022 :
  Policisté zajistili na dálnici D1 migranty, řidiče dvou osobních aut obvinili z trestného činu
  Osm cizích státních příslušníků a dva převaděče zajistili v úterý 9. srpna ve večerních hodinách policisté z dálničního oddělení Domašov na 160. kilometru dálnice D1 ve směru jízdy na Prahu, když kontrolovali dvě osobní vozidla Toyota a Peugeot.
 • Vydáno ve čtvrtek 11.8.2022 :
  Z policejního deníku: krádež elektrokola; cyklistka utrpěla při nehodě vážné zranění
  Neznámý zloděj ukradl v v době od úterního večera 9. srpna do středečního odpoledne ze sklepa domu v ulici Kolonka v Přibyslavicích na Třebíčsku elektrokolo značky Lectron Alteza R, včetně baterie, bílé barvy se zeleným pruhem. Škoda je přibližně patnáct tisíc korun. Policisté po zloději a kole pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.
 • Vydáno ve čtvrtek 11.8.2022 :
  Žena byla obviněna ze dvou trestných činů
  Pelhřimovští kriminalisté vyšetřují závažný případ, jehož obětí se stal muž čelící útokům ze strany své bývalé partnerky. Soustavné obtěžování, pronásledování a výhružky si u něho vyžádaly vážné zdravotní obtíže. Kriminalisté ženu zadrželi a zahájili její trestní stíhání, žena byla obviněna ze spáchání dvou trestných činů.
 • Vydáno ve čtvrtek 11.8.2022 :
  Pouť ke kostelíčku v Novém Městě na Moravě nabídne mši svatou, jarmark i výstavu drobného zvířectva
  Už v neděli 14. srpna se uskuteční v rámci Poutě na kostelíčku v Novém Městě na Moravě od 9 do 16 hodin jarmark řemeslných výrobků. Těší se na vás spousta zručných řemeslníků s krásnými a originálními výrobky, které v obchodě rozhodně nekoupíte. Bude i spousta dobrot, které k pouti neodmyslitelně patří. Tak se přijďte podívat, potěšit, nakoupit si, zastavit se na kus řeči a užít si tak nedělní pouť.
 • Vydáno ve čtvrtek 11.8.2022 :
  Na novorozenecké JIP v jihlavské nemocnici mají miminka nové hřejivé ruce
  Na dětském oddělení jihlavské nemocnice dostali novorozenci dárek. Díky dětem z Velkého Beranova se pořídily další pelíšky, pomocí kterých se cítí děti klidné a v bezpečí. Pelíšek se skládá z dělohy a několika hřejivých rukou. Ty tvoří vnitřní, vyměnitelnou část pelíšku. Ruce novorozence krásně obejmou, hřejí a vytvářejí tak nezralému novorozenci pocit jistoty a bezpečí.
 • Vydáno ve čtvrtek 11.8.2022 :
  Policisté vyšetřují vloupání do bytů v Havlíčkově Brodě. Neznáte osobu z fotografií?
  Policisté se obracejí na občany s žádostí o spolupráci při prověřování případu, který byl spáchán v Havlíčkově Brodě. Došlo při něm k vloupání do tří bytů, a to v době, kdy v nich spali jejich obyvatelé. Policisté by v zájmu prověřování potřebovali zjistit totožnost osoby na fotografiích.
 • Vydáno ve středu 10.8.2022 :
  Memoriál Fr. Proseckého sen v sobotu na náměstí v Bystřici nad Pernštejnem přivítá milovníky značky TATRA
  Sraz milovníků nejen značky TATRA se bude konat v sobotu 13. srpna na Masarykově náměstí v Bystřici nad Pernštejnem. Již sedmnáctý ročník memoriálu Fr. Proseckého sen začne o půl osmé ráno. Na třináctou hodinu je naplánovaný komentovaný start všech přihlášených.
 • Vydáno ve středu 10.8.2022 :
  Třebíč opraví zimní stadion; práce začnou příští rok na jaře
  Město Třebíč vyhlásilo v pátek 5. srpna veřejnou zakázku na revitalizaci zimního stadionu, která bude probíhat formou elektronické aukce. Předpokládaný termín stavby bude od 3. dubna 2023 do 30. června 2025, stavba tedy bude trvat dvě sezóny. Předpokládané náklady na rekonstrukci jsou 530 milionů korun.
Další články vydané ve dnech 31. 7. 2022 - 15. 8. 2022:
4. 8. 2022:


zpět na vrchol stránky...
redakce Regionalistu:

Regionalist, nejstarší český internetový deník: založen roku 1996 - zpravodajství a publicistika na internetu se zvláštním zaměřením na prostor Českomoravské vysočiny

Akční radius Regionalistu: zahrnuje především území Jihlavského kraje, tedy Vysočiny, to jest okresy Jihlava, Havlíčkův Brod, Pelhřimov, Třebíč a Žďár nad Sázavou)

Internetová adresa: www.regionalist.cz

Editace a redakce: Eva Švančarová (Šinkovská), šéfredaktorka
kontakt: regionalist@seznam.cz

Vychází: od září roku 1996 každý den!

Vydává: Vitaeelhomeo Ltd. - registered in England Company No. 8062676

Redakce, inserce, obchodní oddělení: e-mail: obchod@regionalist.cz, telefon: +420 777 307 887

© (1996-2022) - Eva a Leo Švančarovi

zpět na vrchol stránky...
Z jihlavských legend
Letopisy L. Vilímka
Z jihlavských čtvrtí
Zločiny komunismu
Jihlavské tramvaje
RSS

Homeopatické sady:
Partnerské weby Regionalistu:

X-Pcz
Publicisticko-křesťanský netradičně tradiční web:
18. 4. 2022 - Naše skutečné kořeny? Radost z evangelia!

17. 4. 2022 - Vzkříšení? Započal náš průchod do Světa a do Života!

16. 4. 2022 - Bílá sobota? I naše narozeniny!

15. 4. 2022 - Nelida? Ukřižovat!

14. 4. 2022 - Zelený čtvrtek: Syťme se Životem!

13. 4. 2022 - Jidáš: Patron charity, humanismu a lidumilství?

4. 4. 2022 - Poslední skutečný antikomunista střední Evropy: Viktor Orbán!

30. 3. 2022 - Kdo přichází z pekla jen těžko může přinést kamkoli ráj!

29. 3. 2022 - Jak nuzáci zpět do své nouze zase přišli…

28. 3. 2022 - Každý si nosí ten svůj svět ve svém srdci


H umoresky nejen Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence z rodného jihlavského Bedřichova:
- Příběh dušičkový…

- Jak hospodář Václav chtěl tak usilovně život zachránit, až o něj přišel…

- Děkanovo kvarteto, aneb, jak většina má vždy patrně asi pravdu.

- Listopad 1989: Koncert ve Vlašimi, demonstrace nefachčenek – a také co tehdy prorocky odhadl starý kněz.

- Jak se moje pomsta udavačskému komunistickému dědkovi skrze krásné ženské nohy proměnila v trojku z chování.

- Proč měl jihlavský adventní věnec nikoli čtyři, ale šest svíček?

- Těžké hříšníky jejich vlastní hříchy ani do hrobu někdy nepustí…

- Příběh dušičkový, aneb jak jsem se už nikdy nestal mrakopravcem.

- Co povyprávěl starý skicář o poslední šachové partii s mým dědečkem?

- Příběh ztraceného kocourka Mňouka…


H omeopatický a astrologický web
L
ea Švančary
Publicisticky i odborně. Aneb co asi netušíte díky zažitým mýtům o astrologii i homeopatii:


Aktuální teplota:
Počasí v Počátkách
Atmosférický tlak:
Počasí v Počátkách
Srážky v tuto chvíli:
Počasí v PočátkáchPěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...