Nejstarší a nejznámější regionální internetový deník v Česku (zal. roku 1996)...
Každý den čerstvé zprávy a publicistika z Jihlavy a celé Vysočiny (RSS kanál)...

Nejstarší český internetový deník Regionalist.cz (1996-2022), vychází již 9440 dnů

Dnes je úterý 16. srpen
(3. srpen církevního kalendáře iuliánského)
• 2022 rok křesťanského letopočtu
• 7511 let od stvoření světa dle křesťanského počítání
Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 16. 8.:
Pondělí po neděli dvanácté po Svatém Duchu Sv. Jáchyma, otce blahoslavené Panny Marie
 • 3.7.2022:
  Z policejního deníku: neznámý vandal poškodil závory na parkovišti u knihovny v Havlíčkově Brodě, policisté hledají svědky
  Neznámý vandal poškodil v přesně nezjištěné době, zřejmě v noci z 30. června na 1. července, v ulici Žižkova v Havlíčkově Brodě na parkovišti u krajské knihovny poškodil dosud nezjištěným způsobem tři závory. Na otevřeném parkovišti dvě závory z hliníkového materiál ohnul a závoru u krytého parkoviště poškodil v místě automatu, kde ohnul kovovou patku. Vandal svých jednáním způsobil škodu městu Havlíčkův Brod v celkové odhadované výši minimálně 30 000 korun. Policisté by pro řádné objasnění tohoto činu uvítali případná svědectví od občanů, kteří si v uvedenou dobu v místě všimli pohybu podezřelých osob, aby se ozvali se svými poznatky na linku tísňového volání 158. Uvedla to mluvčí policistů Dana Čírtková.
  Zloděj se vloupal do kostela
  Policisté pátrají po neznámém pachateli, který má na svědomí krádež vloupáním do kostela. V přesně nezjištěné době v období od večerních hodin 29. června do 11 hodin 1. července se vloupal do kostela ve Vysokých Studnicích na Jihlavsku. "Zloděj nezjištěným způsobem poškodil vchodové dveře a dva zámky na vchodových dveřích, ale dovnitř kostela se nedostal. Následně odmontoval mříž jednoho z oken vchodových dveří a otevřeným oknem vnikl do prostor kostela. Uvnitř poškodil plastovou, ze které odcizil finanční hotovost. Zloděj způsobil škodu poškozením vchodových dveří a zámků a FAB a krádeží peněz v celkové výši 19 tisíc korun", informovala policejní mluvčí Dana Čírtková. Po přijetí oznámení vyjeli na místo policisté, kriminalistický technik místo činu ohledal s cílem zajistit upotřebitelné důkazy. Po pachateli krádeže vloupáním policisté pátrají.

  Zloděj se vloupal do rekreačního objektu
  Zatím neznámý pachatel se v přesně nezjištěné doně někdy v období od 26. června do 30. června vloupal do rekreačního objektu v obci Velký Rybník na. Pelhřimovsku. "Zloděj poškodil dřevěné výplně uzamčených vstupních dveří a následně vniknul do objektu. Uvnitř prohledal první místnost a z ní následně z barové stolu odcizil několik lahví alkoholu. Na místo vyjeli policisté, kteří místo činu ohledali s cílem zajistit upotřebitelné stopy a po pachateli krádeže vloupáním pátrají", uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková. Ve věci jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádeže vloupáním, poškození cizí věci a porušování domovní svobody.

  V autobuse cestoval silně podnapilý sedmnáctiletý mladík
  Řidič linkového autobusu na trase Brno – Jihlava oznámil ve čtvrtek 30. června na linku 158, že při cestě autobusem se jednomu cestujícímu udělalo nevolno, začal se třást a hlavou bouchal o sedadlo. "Proto řidič s autobusem zastavil ve Velkém Meziříčí a vyčkal na příjezd policejní hlídky. Policisté prvotním šetřením na místě zjistili, že se jedná o sedmnáctiletého mladíka, který je chovancem výchovného ústavu a cestuje na řádnou dovolenou ke svým rodičům. Policisté u mladíka provedli dechovou zkoušku, jejíž výsledek byl pozitivní - 2,39 promile alkoholu v dechu. Na místo byla přivolána zdravotnická záchranná služba a záchranáři mladíka převezli k ošetření do nemocnice v Třebíči s akutní otravou alkoholem a odřeninou na hlavě", uvedla D. Čírtková. Policisté provádějí šetření, kde se chlapec k alkoholu dostal.

  Policisté kontrolovali bary a herny
  Ve čtvrtek 30. června, v poslední den školního roku se policisté z obvodního oddělení Moravské Budějovice ve spolupráci se strážníky Městské policie Moravské Budějovice zaměřili na kontroly restaurací a heren v Moravských Budějovicích na Třebíčsku. Hlavním cílem kontroly bylo ověřit, zdali osoby mladší osmnácti let nepožívají alkoholické nápoje a zdali obsluha těchto provozoven neumožňuje konzumaci alkoholických nápojů osobám mladším osmnácti let. "Během kontrol nebylo zjištěno žádné protiprávní jednání", uvedla mluvčí.

  Řidič koloběžky se při nehodě těžce zranil
  Policisté přijali v pátek 1. července v 19 hodin oznámení o dopravní nehodě, která se stala na místní komunikaci na ulici Sokolovská v Jihlavě. "Při prvotním šetření na místě policisté zjistili, že p řidič elektrické koloběžky jel ve směru od ulice Pávovská směrem k ulici Kollárova. Při jízdě na přímém úseku se plně nevěnoval řízení, vjel vpravo mimo komunikaci, kde s koloběžkou narazil do stromu. Při dopravní nehodě si způsobil zranění, kdy byl na místě ošetřen posádkou vozidla zdravotnické záchranné služby a následně byl převezen do jihlavské nemocnice k dalšímu ošetření", uvedla mluvčí policistů D. Čírtková. K jinému zranění osob nedošlo. U pětačtyřicetiletého řidiče koloběžky nebylo možné z důvodu rozsahu poranění provést orientační dechovou zkoušku, proto byl cestou operačního střediska nařízený odběr krve. Při nehodě vznikla hmotná škoda na koloběžce ve výši 10 000 korun. Další okolnosti nehody prověřují policisté z dopravního inspektorátu Jihlava.

  Opilý cyklista naboural policejní auto
  V sobotu patnáct minut po poledni se stala v obci Tři Studně na Žďársku dopravní nehoda, při které podnapilý cyklista poškodil služební dopravní prostředek Policie České republiky. Třiatřicetiletý cyklista – jednalo se o cizího státního příslušníka - jel na jízdním kole v obci Tři Studně po ulici Ke Studánkám ve směru ke křižovatce se silnicí III. třídy. U jednoho z domů objížděl vpravo stojící nákladní vozidlo a při objíždění ohrozil v opačném směru jedoucí vozidlo Škoda Kodiaq v barevném provedení Policie ČR, kdy došlo ke střetu řídítka jízdního kola a levé přední části služebního vozidla Škoda. Při nehodě nedošlo ke zranění osob. "U cyklisty provedli policisté řidiče dechovou zkoušku, jejíž výsledek vykázal pozitivní hodnotu - 1,88 promile alkoholu v dechu. Pozitivní výsledek měla také opakovaná dechová zkouška - 2,02 promile alkoholu v dechu. Cyklista s naměřenými hodnotami souhlasil a lékařské vyšetření s spojeném s odběrem krve nežádal. U policisty, který řídil služební vozidlo, provedli dechovou zkoušku policisté z dopravního inspektorátu za přítomnosti jeho nadřízeného – dechová zkouška měla negativní výsledek", uvedla mluvčí policistů Dana Čírtková. Při dopravní nehodě vznikla hmotná škoda na vozidle Škoda a jízdním kole ve výši asi 20 200 korun. Další okolnosti dopravní nehody šetří policisté z dopravního inspektorátu Žďár nad Sázavou, kteří nehodu na místě také zadokumentovali.

  Řidič narazil s vozidlem do plotu a fasády domu
  V sobotu 2. července pět minut po páté hodině ranní jsme přijali policisté oznámení o dopravní nehodě, která se stala na silnici I/38 v obci Dlouhá Brtnice na Jihlavsku. "Třiasedmdesátiletý řidič osobního automobilu značky Nissan Micra. Řidič jel s vozidlem ve směru od Stonařova směrem na Hladov. Při jízdě se řidič plně nevěnoval řízení vozidla a přejel do protisměrného jízdního pruhu a následně vyjel vlevo mimo komunikaci. Přední částí vozidla narazil do oplocení chodníku a poté do oplocení předzahrádky a fasády domu vedle silnice", uvedla D. Čírtková. Při nehodě se řidič lehce zranil a záchranáři jej převezli do nemocnice. Policisté u řidiče provedli orientační dechovou zkoušku s negativním výsledkem. Při dopravní nehodě vznikla hmotná škoda v celkové výši 160 000 korun. Další okolnosti dopravní nehody šetří policisté z dopravního inspektorátu Jihlava.

  Řidič usedl za volant pod vlivem alkoholu
  Policisté z Třeště na Jihlavsku v rámci vyhlášené dopravně bezpečnostní akce dohlíželi ve čtvrtek 30. června v nočních hodinách nad bezpečností a plynulostí v silničním provozu. Kolem půl desáté v noci zastavila hlídka k provedení silniční kontroly osobní vozidlo tovární značky Toyota Verso. Řidič projížděl po ulici Revoluční ve směru z ulice Nerudova. Na ulici Na Hrázi v Třešti vozidlo zastavili policisté a řidiče vyzvali k předložení dokladů potřebných k řízení a provozu vozidla. "Při provádění silniční kontroly vzniklo podezření, že schopnost řidiče k řízení vozidla je ovlivněna alkoholem a z tohoto důvodu byl vyzván k podrobení se dechové zkoušce. Dechová zkouška vykázala pozitivní výsledek - 1,11 promile alkoholu v dechu. Při opakované dechové zkoušce byla naměřená hodnota také pozitivní - 1,03 promile alkoholu v dechu. Policisté řidiče vyzvali, aby se podrobil odbornému lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve, což odmítl", informovala mluvčí policistů Dana Čírtková. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Případ řeší ve zkráceném přípravném řízení.

  Vozidlo řídil podnapilý muž
  Policisté z Pelhřimova v rámci běžného výkonu služby dohlíželi v sobotu v noci nad bezpečností a plynulostí v silničním provozu. Kolem půl druhé v noci zastavili v ulici Pražská v Pelhřimově k provedení silniční kontroly osobní vozidlo Ford Fiesta, které řídil osmadvacetiletý muž. Muž projížděl s vozidlem přinejmenším z ulice Táborská a poté pokračoval přes okružní křižovatku na ulici Pražská. "Policisté muže vyzvali k předložení dokladů potřebných pro provoz a řízení vozidla a poté k provedení dechové zkoušky. Její výsledek byl pozitivní - 1,94 promile alkoholu v krvi. Při opakovaných dechových zkouškách byly výsledky také pozitivní a naměřené hodnoty činily 2,05 a 2,03 promile alkoholu v krvi. S danými hodnotami řidič souhlasil a po řádném poučení dobrovolně následoval přítomnou policejní hlídku do nemocnice k lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Osmadvacetiletý muž je podezřelý z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky", uvedla D. Čírtková. Policisté mu na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu. Ve věci jsme zahájili úkony trestního řízení.

  Za volant usedla podnapilá řidička
  Hlídka policistů z dopravního inspektorátu Žďár nad Sázavou ve čtvrtek 30. června dohlížela na bezpečnost a plynulost v silničním provozu v rámci vyhlášené dopravně bezpečnostní akce. Deset minut po čtrnácté hodině zastavili policisté k provedení silniční kontroly osobní vozidlo. Volkswagen New Beetle, jehož řidička s vozidlem projížděla po ulici Brněnská. Policisté vyzvali řidičku, aby předložila doklady potřebné pro řízení a provoz vozidla. "Poté ženu vyzvali k provedení dechové zkoušky ke zjištění případné přítomnosti alkoholu v krvi. Provedená dechová zkouška vykázala pozitivní hodnotu - 0,83 promile alkoholu v dechu. Následnou druhou dechovou zkouškou byla naměřena hodnota také pozitivní - 0,72 promile alkoholu v dechu. Dvaapadesátiletá řidička s naměřenými hodnotami souhlasila a nepožadovala lékařského vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu. Na místě silniční kontroly ženě policisté zadrželi řidičský průkaz a zakázali jí další jízdu", informovala policejní mluvčí Dana Čírtková. Přestupek policisté zadokumentovali a odevzdají jej do správního řízení.
  Eva ŠINKOVSKÁ
  Vyhledávání v článcích Regionalistu:

  Vyhledávat lze jak s diakritikou, tak bez ní. Na velikosti písmen nezáleží.

  Další zprávy:
 • Vydáno dnes v 18:58 hodin:
  Strašidlo cantervillské se v srpnu vrací na tuzemské hrady a zámky
  Závěrečná srpnová šňůra unikátních open-air divadelních představení na nádvořích moravských a českých zámků a hradů Strašidlo cantervillské se rozjede v úterý 16. srpna na Slezskoostravském hradě, kde se bude hrát i následující den 17. srpna. Příležitostí výtečně se pobavit (a taky se maličko bát) s hrdiny oblíbené komedie Oscara Wilda v podání Martina Zounara, Báry Štěpánové, Martina Pošty a dalších herců a hereček už tedy mnoho nezbývá: 18. 8. Zámek Kravaře, 19. 8. Arcibiskupský zámek Kroměříž, 20. a 21. 8. Zámek Belcredi Brno, 24. 8. Zámecká zahrada Jičín, 25. 8. Zámek Litomyšl, 26. 8. Zámek Moravská Třebová, 27. 8. Zámek Slatiňany a 28. 8. Zámek Kačina. Hraje se vždy od 19.30. Zbývající vstupenky v cenách od 599 Kč jsou v prodeji online na https://www.strasidlonazamku.cz/vstupenky/
 • Vydáno v pondělí 15.8.2022 :
  Vycházka s muzejníkem Stanislavem Mikulem za žďárským barokem
  V rámci oslav třístého výročí posvěcení poutního kostela sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře ve Žďáře nad Sázavou se v pátek 19. srpna od 17 hodin bude konat vycházka po stopách barokního Žďáru. Sraz je na městské tvrzi.
 • Vydáno v pondělí 15.8.2022 :
  Z policejního deníku: krádež jízdního kola; policisté dopadli zloděje sportovního vybavení a peněženky
  Policisté přijali v neděli 14. srpna krátce po druhé hodině odpoledne oznámení o krádeži jízdního kola v ulici Na Ostrově v Havlíčkově Brodě. Pachatel po poškození zajišťovací tyče odcizil černé jízdní kolo zn. SUNN EXCAT, které bylo na nosiči jízdních kol přidělané na tažném zařízení osobního vozu Škoda. Dále pachatel ze sousedního kola ukradl sedátko a sedlovou trubku. Jednáním zloděje došlo ke škodě za téměř třicet šest tisíc korun. Majitel odcizeného jízdního kola si krátce na to všiml muže, který jede na jeho kole u nádraží v Havlíčkově Brodě. Přivolaní policisté v pachateli ztotožnili pětatřicetiletého muže, který se následně k činu doznal. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu krádeže. Odcizené kolo si převzal jeho majiteli. Uvedla to mluvčí policistů Michaela Lébrová.
 • Vydáno v pondělí 15.8.2022 :
  Jihlavské krematorium bude mít nové oplocení
  Původní oplocení z ocelových sloupků a pletiva už bylo ve špatném stavu. Nový plot je dlouhý více než jeden kilometr.
 • Vydáno v pondělí 15.8.2022 :
  Horácký džbánek v jabloňovém sadu ve Žďáře nad Sázavou nabídne spoustu muziky i zábavy pro děti
  Již devětatřicátý ročník hudebního festivalu Horácký džbánek, který se bude konat v sobotu 20. srpna od 14 hodin v zámeckém jabloňovém sadu, takzvané forotě ve Žďáře nad Sázavou, nabídne vystoupení Banjo Band Ivana Mládka, Karla Holase a Františka Černého z Čechomoru, Báry Hrzánové, Mária Bihári, Michala Prokopa, či skupin Lucia, Nerez či Voxel.
 • Vydáno v neděli 14.8.2022 :
  Českobělská kronikářka pátrala po rodném domě vězněného přibyslavského faráře Františka Krále
  Veronika Dobišová, kronikářka městyse Česká Bělá na Havlíčkobrodsku, se rozhodla vypátrat rodný dům faráře Františka Krále, který působil v Přibyslavi a byl zde na Popeleční středu 27. února 1963 zatčen a ve vykonstruovaném procesu obviněn z vůdčí role tzv. protistátní skupiny šesti farníků. Byl odsouzen ke čtyřletému vězení, rozsudek mu dával za vinu, že v Přibyslavi vedl „příliš nábožensky živou farnost“.
 • Vydáno v neděli 14.8.2022 :
  Výstava na radnici představí budoucí podobu náměstí Almy Rosé v Jihlavě
  Výstava soutěžních návrhů na novou podobu náměstí Almy Rosé před Dělnickým domem proběhne od středy 17. srpna do 16. září v přízemí radnice.
 • Vydáno v neděli 14.8.2022 :
  Netopýří kolonie na Vysočině
  Kraj Vysočina se v rámci druhové ochrany zvláště chráněných živočichů podílí na údržbě kolonií různých druhů netopýrů na svém území a nyní od Agentury ochrany přírody a krajiny ČR získal statistické údaje o počtu jednotlivých netopýrů v koloniích na Vysočině v roce 2022. „V současné době sledujeme a údržbu provádíme na třech lokalitách. Početnou kolonii netopýra velkého máme například v Heřmani ve věži kostela. V letošním roce bylo nasčítáno zhruba 600 jedinců. Velikost kolonie je tedy srovnatelná s minulými roky,“ přibližuje vedoucí krajského odboru životního prostředí a zemědělství Eva Horná.
 • Vydáno v neděli 14.8.2022 :
  Po nehodě na nájezdu na dálnici ve směru od Jihlavy na Prahu na 112. kilometru zemřel třiatřicetiletý řidič osobního auta
  Třiatřicetiletý řidič osobního auta, který havaroval v sobotu 13. srpna před půl pátou ráno na nájezdu na dálnici ve směru od Jihlavy na Prahu v úseku km 112, podlehl vážným zraněním. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.
 • Vydáno v neděli 14.8.2022 :
  Z policejního deníku: řidič elektrokoloběžky byl opilý; opilí muži skončili na záchytce
  V sobotu 13. srpna jel před osmou hodinou večer u obce Mikulovice na Třebíčsku jednašedesátiletý muž na elektrokoloběžce ve směru na Kojetice. Na přímém úseku po projetí zatáčky vyjel mimo silnici, kde v příkopu havaroval. Při dopravní nehodě se muž zranil a byl zdravotnickou záchrannou službou převezen na ošetření do třebíčské nemocnice. Policisté provedli u řidiče dechovou zkoušku, při které mu naměřili hodnotu 2,59 promile alkoholu. Obdobnou hodnotu u něho ukázala také opakovaná zkouška. Místo havárie policisté ohledali a zadokumentovali. Řidič elektrokoloběžky je podezřelý ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.
 • Vydáno v pátek 12.8.2022 :
  Z policejního deníku: zloděj se vloupal do stánku; opilá žena vyhrožovala skokem z okna
  Do prodejního stánku se ve čtvrtek 11. srpna v době kolem čtvrté hodiny ráno v ulici Nerudova v Humpolci na Pelhřimovsku vloupal neznámý zloděj, který si odnesl finanční hotovost, laptop, nářadí, tabákové výrobky, oblečení a další věci. Škoda je necelých dvacet tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže. Případ policisté prověřují, po pachateli a odcizených věcech pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.
 • Vydáno v pátek 12.8.2022 :
  Silničáři opraví 2731 metrů dlouhý úsek severovýchodního obchvatu Havlíčkova Brodu
  Čtyři nabídky na zhotovitele opravy silnice I/34 ve 2731 metrů dlouhém úseku severovýchodního obchvatu Havlíčkova Brodu obdrželo Ředitelství silnic a dálnic v rámci veřejného výběrového řízení. Aktuálně probíhá hodnocení jednotlivých nabídek v souladu s požadavky zadávací dokumentace. Diagnostika vozovky ukázala, že její opotřebení odpovídá jejímu stáří (výstavba 2003). Byly zaznamenány poruchy jako počínající hloubková koroze, trhliny podélné i mozaikové, velké množství příčných trhlin, vysprávek, místy se začínají vyjíždět koleje.
 • Vydáno ve čtvrtek 11.8.2022 :
  Policisté zajistili na dálnici D1 migranty, řidiče dvou osobních aut obvinili z trestného činu
  Osm cizích státních příslušníků a dva převaděče zajistili v úterý 9. srpna ve večerních hodinách policisté z dálničního oddělení Domašov na 160. kilometru dálnice D1 ve směru jízdy na Prahu, když kontrolovali dvě osobní vozidla Toyota a Peugeot.
 • Vydáno ve čtvrtek 11.8.2022 :
  Z policejního deníku: krádež elektrokola; cyklistka utrpěla při nehodě vážné zranění
  Neznámý zloděj ukradl v v době od úterního večera 9. srpna do středečního odpoledne ze sklepa domu v ulici Kolonka v Přibyslavicích na Třebíčsku elektrokolo značky Lectron Alteza R, včetně baterie, bílé barvy se zeleným pruhem. Škoda je přibližně patnáct tisíc korun. Policisté po zloději a kole pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.
 • Vydáno ve čtvrtek 11.8.2022 :
  Žena byla obviněna ze dvou trestných činů
  Pelhřimovští kriminalisté vyšetřují závažný případ, jehož obětí se stal muž čelící útokům ze strany své bývalé partnerky. Soustavné obtěžování, pronásledování a výhružky si u něho vyžádaly vážné zdravotní obtíže. Kriminalisté ženu zadrželi a zahájili její trestní stíhání, žena byla obviněna ze spáchání dvou trestných činů.
 • Vydáno ve čtvrtek 11.8.2022 :
  Pouť ke kostelíčku v Novém Městě na Moravě nabídne mši svatou, jarmark i výstavu drobného zvířectva
  Už v neděli 14. srpna se uskuteční v rámci Poutě na kostelíčku v Novém Městě na Moravě od 9 do 16 hodin jarmark řemeslných výrobků. Těší se na vás spousta zručných řemeslníků s krásnými a originálními výrobky, které v obchodě rozhodně nekoupíte. Bude i spousta dobrot, které k pouti neodmyslitelně patří. Tak se přijďte podívat, potěšit, nakoupit si, zastavit se na kus řeči a užít si tak nedělní pouť.
 • Vydáno ve čtvrtek 11.8.2022 :
  Na novorozenecké JIP v jihlavské nemocnici mají miminka nové hřejivé ruce
  Na dětském oddělení jihlavské nemocnice dostali novorozenci dárek. Díky dětem z Velkého Beranova se pořídily další pelíšky, pomocí kterých se cítí děti klidné a v bezpečí. Pelíšek se skládá z dělohy a několika hřejivých rukou. Ty tvoří vnitřní, vyměnitelnou část pelíšku. Ruce novorozence krásně obejmou, hřejí a vytvářejí tak nezralému novorozenci pocit jistoty a bezpečí.
 • Vydáno ve čtvrtek 11.8.2022 :
  Policisté vyšetřují vloupání do bytů v Havlíčkově Brodě. Neznáte osobu z fotografií?
  Policisté se obracejí na občany s žádostí o spolupráci při prověřování případu, který byl spáchán v Havlíčkově Brodě. Došlo při něm k vloupání do tří bytů, a to v době, kdy v nich spali jejich obyvatelé. Policisté by v zájmu prověřování potřebovali zjistit totožnost osoby na fotografiích.
 • Vydáno ve středu 10.8.2022 :
  Memoriál Fr. Proseckého sen v sobotu na náměstí v Bystřici nad Pernštejnem přivítá milovníky značky TATRA
  Sraz milovníků nejen značky TATRA se bude konat v sobotu 13. srpna na Masarykově náměstí v Bystřici nad Pernštejnem. Již sedmnáctý ročník memoriálu Fr. Proseckého sen začne o půl osmé ráno. Na třináctou hodinu je naplánovaný komentovaný start všech přihlášených.
 • Vydáno ve středu 10.8.2022 :
  Třebíč opraví zimní stadion; práce začnou příští rok na jaře
  Město Třebíč vyhlásilo v pátek 5. srpna veřejnou zakázku na revitalizaci zimního stadionu, která bude probíhat formou elektronické aukce. Předpokládaný termín stavby bude od 3. dubna 2023 do 30. června 2025, stavba tedy bude trvat dvě sezóny. Předpokládané náklady na rekonstrukci jsou 530 milionů korun.
Další články vydané ve dnech 1. 8. 2022 - 16. 8. 2022:
4. 8. 2022:


zpět na vrchol stránky...
redakce Regionalistu:

Regionalist, nejstarší český internetový deník: založen roku 1996 - zpravodajství a publicistika na internetu se zvláštním zaměřením na prostor Českomoravské vysočiny

Akční radius Regionalistu: zahrnuje především území Jihlavského kraje, tedy Vysočiny, to jest okresy Jihlava, Havlíčkův Brod, Pelhřimov, Třebíč a Žďár nad Sázavou)

Internetová adresa: www.regionalist.cz

Editace a redakce: Eva Švančarová (Šinkovská), šéfredaktorka
kontakt: regionalist@seznam.cz

Vychází: od září roku 1996 každý den!

Vydává: Vitaeelhomeo Ltd. - registered in England Company No. 8062676

Redakce, inserce, obchodní oddělení: e-mail: obchod@regionalist.cz, telefon: +420 777 307 887

© (1996-2022) - Eva a Leo Švančarovi

zpět na vrchol stránky...
Z jihlavských legend
Letopisy L. Vilímka
Z jihlavských čtvrtí
Zločiny komunismu
Jihlavské tramvaje
RSS

Homeopatické sady:
Partnerské weby Regionalistu:

X-Pcz
Publicisticko-křesťanský netradičně tradiční web:
18. 4. 2022 - Naše skutečné kořeny? Radost z evangelia!

17. 4. 2022 - Vzkříšení? Započal náš průchod do Světa a do Života!

16. 4. 2022 - Bílá sobota? I naše narozeniny!

15. 4. 2022 - Nelida? Ukřižovat!

14. 4. 2022 - Zelený čtvrtek: Syťme se Životem!

13. 4. 2022 - Jidáš: Patron charity, humanismu a lidumilství?

4. 4. 2022 - Poslední skutečný antikomunista střední Evropy: Viktor Orbán!

30. 3. 2022 - Kdo přichází z pekla jen těžko může přinést kamkoli ráj!

29. 3. 2022 - Jak nuzáci zpět do své nouze zase přišli…

28. 3. 2022 - Každý si nosí ten svůj svět ve svém srdci


H umoresky nejen Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence z rodného jihlavského Bedřichova:
- Příběh dušičkový…

- Jak hospodář Václav chtěl tak usilovně život zachránit, až o něj přišel…

- Děkanovo kvarteto, aneb, jak většina má vždy patrně asi pravdu.

- Listopad 1989: Koncert ve Vlašimi, demonstrace nefachčenek – a také co tehdy prorocky odhadl starý kněz.

- Jak se moje pomsta udavačskému komunistickému dědkovi skrze krásné ženské nohy proměnila v trojku z chování.

- Proč měl jihlavský adventní věnec nikoli čtyři, ale šest svíček?

- Těžké hříšníky jejich vlastní hříchy ani do hrobu někdy nepustí…

- Příběh dušičkový, aneb jak jsem se už nikdy nestal mrakopravcem.

- Co povyprávěl starý skicář o poslední šachové partii s mým dědečkem?

- Příběh ztraceného kocourka Mňouka…


H omeopatický a astrologický web
L
ea Švančary
Publicisticky i odborně. Aneb co asi netušíte díky zažitým mýtům o astrologii i homeopatii:


Aktuální teplota:
Počasí v Počátkách
Atmosférický tlak:
Počasí v Počátkách
Srážky v tuto chvíli:
Počasí v PočátkáchPěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...