Nejstarší a nejznámější regionální internetový deník v Česku (zal. roku 1996)...
Každý den čerstvé zprávy a publicistika z Jihlavy a celé Vysočiny (RSS kanál)...

Nejstarší český internetový deník Regionalist.cz (1996-2022), vychází již 9400 dnů

Dnes je středa 6. červenec
(23. červen církevního kalendáře iuliánského)
• 2022 rok křesťanského letopočtu
• 7511 let od stvoření světa dle křesťanského počítání
Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 6. 7.:
Úterý po neděli šesté po Svatém Duchu
 • 22.5.2022:
  Z policejního deníku: žena přišla jedním klikem o čtrnáct tisíc korun; vandal posprejoval dveře do sklepa; opilý muž budil pohoršení
  Obětí podvodníka se stala žena z Pelhřimovska, které byl zaslán ve čtvrtek 19. května email s výzvou k zaplacení celní daně ve výši osmdesáti korun za doručovaný balíček. V elektronické poště se nacházel odkaz na okamžitou platbu. Žena klikla na odkaz a byla přesměrována na nezajištěné internetové stránky, kde vyplnila své identifikační údaje a údaje své kreditní karty. Následně poškozené byla stržena částka ve výši téměř čtrnácti tisíc korun za službu, kterou si poškozená neobjednala. Případ oznámila na policii a policisté ho šetří pro podezření ze spáchání trestného činu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Po neznámém pachateli pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Michaela Lébrová.
  Sprejer poškodil dveře
  Policisté prověřují případ sprejerství, ke kterému došlo v odpoledních hodinách v pátek 20. května v ulici Okružní ve Žďáře nad Sázavou. "Neznámý pachatel poškodil nápisy plastové dveře vedoucí do sklepních prostor v bytovém domě. Svým jednáním majitelům způsobil škodu, která byla předběžně vyčíslena na dva tisíce korun", informovala mluvčí policistů Michaela Lébrová. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci a po pachateli pátrají.

  Fyzická napadení
  Ze spáchání dvou trestných činů je podezřelý sedmadvacetiletý muž ze Žďárska, který v sobotu 21. května napadl jiného muže. "Ve večerních hodinách došlo na ulici Nádražní ve Žďáře nad Sázavou ke konfliktu, který útočník zakončil úderem pěstí do hlavy devětapadesátiletého muže. Po přijetí oznámení začali policisté případ prověřovat. U útočníka policisté provedli dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem, kdy naměřená hodnota činila 1,2 promile alkoholu. Napadený muž utrpěl zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření", uvedla mluvčí policistů Michaela Lébrová. Sedmadvacetiletý muž je podezřelý ze spáchání trestných činů pokusu ublížení na zdraví a výtržnictví.

  Muž vzbudil veřejné pohoršení
  Policisté vyjížděli v sobotu 21. května po dvacáté hodině do ulice Nové Město ve Světlé nad Sázavou na Havlíčkobrodsku, kde se měl pohybovat muž, který svým chováním budil veřejné pohoršení. "Po příjezdu na místo policisté zjistili, že muž ležel na zemi před restaurací z důvodu své opilosti a pokřikoval na kolemjdoucí. Policisté muže na místě události ztotožnili a zjistili, že se jedná o dvaatřicetiletého občana z Havlíčkobrodska. V rámci kontroly s ním provedli zkoušku na zjištění přítomnosti alkoholu v dechu, která byla pozitivní a dosahovala hodnoty 2,79 promile alkoholu", uvedla Michaela Lébrová. Policisté ho zajistili a odvezli na záchytku k vystřízlivění. Policisté celý případ zadokumentovali a muž je podezřelý z přestupku proti veřejnému pořádku.

  Řídil v době zákazu a pod vlivem alkoholu
  Policisté kontrolovali v sobotu 21. května vozidlo, jehož řidič byl pod vlivem alkoholu. Osobní automobil Škoda zastavila policejní hlídka kolem půl druhé v noci v obci Šebkovice na Třebíčsku. "V rámci silniční kontroly policisté u šestadvacetiletého muže provedli dechovou zkoušku, jejíž naměřená hodnota činila 0,69 promile alkoholu v dechu. Opakované zkoušky vykazovaly obdobné hodnoty. Řidič s naměřenými hodnotami souhlasil. Provedenou lustrací policisté dále zjistili, že má muž vysloven zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, který nabyl právní moci v březnu letošního roku. Řídit automobil by směl až od konce ledna roku 2023. Policisté muži na místě zakázali další jízdu", uvedla mluvčí. Kontrolou osobního vozidla Škoda bylo zjištěno, že vozidlo nemá platnou technickou kontrolu. Policisté vše zadokumentovali a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí. Muž je dále podezřelý ze spáchání přestupků na úseku dopravy, které policisté šetří.

  Muži usedli za volant, i když mají řízení zakázáno
  Ve čtvrtek 19. května jel v Jihlavě po druhé hodině odpoledne řidič osobního vozidla Volkswagen po silnici na ulici Seifertova. "Automobil zastavila hlídka Celního úřadu kraje Vysočina a provedla kontrolu. Třicetiletý řidič usedl za volant, i když má řízení zakázáno. Muž má totiž od začátku května letošního roku uložený soudem zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel. Řídit automobil by směl až od listopadu roku 2025", informovala mluvčí policistů Michaela Lébrová. Případ si převzali na místě kontroly policisté z obvodního oddělení Jihlava. V další jízdě již řidič nesměl pokračovat. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí. Případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení.

  Ze spáchání trestného činu je také podezřelý dvaačtyřicetiletý muž, který řídil na silnici I/38 vozidlo, i když to má zakázáno. "V pátek 20. května jel krátce před půl jednou odpoledne s osobním vozidlem Peugeot po dálničním přivaděči mezi sjezdy na ulici Jiráskova a na ulici Vrchlického v Jihlavě. Při kontrole řidiče policisté zjistili, že má od konce března letošního roku na základě rozhodnutí městského úřadu vyslovený zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel. Policisté muži další jízdu zakázali", uvedla dále mluvčí. Řidiči sdělili podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí, případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení.
  Eva ŠINKOVSKÁ
  Vyhledávání v článcích Regionalistu:

  Vyhledávat lze jak s diakritikou, tak bez ní. Na velikosti písmen nezáleží.

  Další zprávy:
 • Vydáno dnes v 14:28 hodin:
  Ornitologové na Vysočině letos zachránili přes padesát hnízd čejky chocholaté, dohledali také jedno hnízdo kulíka říčního
  Ochránci přírody z Pobočky České společnosti ornitologické na Vysočině a Okresního sdružení ČSOP Benešov zachraňují polní hnízda vzácných čejek chocholatých. Na Vysočině se ochraně hnízd věnují již několik let a díky narůstajícím zkušenostem se daří dohledávat hnízd více než dříve. V letošním roce se jich zachránilo přes 50! A podařilo se na poli dohledat a ochránit dokonce i jedno hnízdo kulíka říčního, jehož nalezení je ještě náročnější. Na Podblanicku, s ohledem na suché jaro čejky na polích nejdříve nezahnízdily, nyní se zde sleduje sedm hnízdění v porostech kukuřice.
 • Vydáno ve středu 6.7.2022 :
  Mezinárodní konference Podlipnické kostely – minulost bez budoucnosti? na hradě Lipnice nad Sázavou
  Mezinárodní konference, která si klade za cíl rekapitulovat minulost, současnost i budoucnost jedinečného souboru gotických svatyň, které v uplynulých letech nepřehlédnutelně vstoupily do povědomí široké veřejnosti pod pojmem podlipnické kostely, se bude konat na hradě Lipnice nad Sázavou ve dnech 7. - 10. července.
 • Vydáno ve středu 6.7.2022 :
  Oprava průtahu Humpolcem bude rozdělaná do šesti etap, začne 11. července
  První etapa oprava povrchu humpoleckého průtahu na silnici I/34 by měla začít v pondělí 11. července. Stavba bude probíhat za provozu po polovinách a bude rozdělena do šesti etap, provoz bude řízen semafory. Celková doba realizace se plánuje na 13 týdnů, hotovo by tak mělo být kolem 7. října.
 • Vydáno v úterý 5.7.2022 :
  Tísňová služba Anděl Strážný chrání životy
  Služba nabízí monitorovací přístroj s SOS tlačítkem nazvaný Tipec, který již zachránil život. A dokazuje, že v nouzi je důležitá každá minuta.
 • Vydáno v úterý 5.7.2022 :
  Zázraky se dějí, i v novoměstské nemocnici
  Odchod blízkého člověka bývá velmi bolestný. V případě, že spolu manželé prožijí desítky let, těžko si jeden z partnerů zvyká na nepřítomnost toho druhého. A rád by měl na něj nějakou pěknou, trvalou vzpomínku.
 • Vydáno v úterý 5.7.2022 :
  Policisté na Vysočině vyjížděli za prvních šest měsíců letošního roku k 2 336 dopravním nehodám, devatenáct lidí zemřelo
  V průběhu prvních šesti měsíců letošního roku šetřili policisté na Vysočině celkem 2 336 dopravních nehod. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku se počet dopravních nehod mírně zvýšil, a to o pět procent, což představuje nárůst o 118 dopravních nehod. Letošní dopravní nehody si vyžádaly již devatenáct obětí, když sedmnáct účastníků zemřelo bezprostředně při dopravní nehodě a dvě osoby zemřely na následky zranění ve zdravotnickém zařízení.
 • Vydáno v pondělí 4.7.2022 :
  Energetici v rámci odstávky 4. bloku Dukovan vyměnili rotor vysokotlaké části turbíny
  Marta, jedna ze dvou parních turbín čtvrtého výrobního bloku Jaderné elektrárny Dukovany, dostala nový rotor vysokotlaké části. Výměnu části rotoru energetici provedli v rámci probíhající odstávky bloku pro pravidelnou výměnu paliva. Důvodem bylo poškození jedné z rozváděcích lopatek původní části zařízení. Odstávka je zhruba v polovině a podle energetiků všechny práce pokračují podle harmonogramu.
 • Vydáno v pondělí 4.7.2022 :
  Nabídku sportovního vyžití v Jihlavě rozšiřují značené běžecké trasy lesoparkem Heulos; barevné šipky v bílém poli na stromech značí, kudy vede která trasa
  Červená, modrá, zelená a žlutá trasa Velkým Heulosem a do budoucna ještě oranžová trasa Malým Heulosem. To jsou běžecké trasy pro kondiční a rekreační běžce. Všechny mají rozdílné délky a náročnosti. Značené jsou nově i v aplikaci STRAVA, kterou sportovci využívají pro měření svých fyzických aktivit. Město letos nechalo všechny trasy obnovit.
 • Vydáno v pondělí 4.7.2022 :
  Manželé Slabí z Pelhřimova oslavili diamantovou svatbu
  Neuvěřitelných šedesát let společného života oslavili manželé Marie a Karel Slabí z Pelhřimova. Své „Ano“ si manželé Slabí poprvé řekli dne 23. června 1962 v Pelhřimově. V obřadní síni Městského úřadu v Pelhřimově si v sobotu 25. června 2022 v kruhu svých nejbližších svoji svatbu zopakovali, tentokrát již jako diamantovou a připomněli si slib, který si před šedesáti lety dali, že po celý život budou žít v lásce a svornosti.
 • Vydáno v pondělí 4.7.2022 :
  Policisté pátrají po devětatřicetiletém muži z obce u Humpolce, odjel z domu osobním autem Peugeot Partner
  Policisté se obracejí na občany s žádostí o spolupráci při pátrání po pohřešovaném devětatřicetiletém Vladimíru Němcovi z obce nedaleko Humpolce na Pelhřimovsku. Ve středu 29. června odjel muž autem ve večerních hodinách z místa bydliště, zpátky se následně nevrátil a do současné doby o sobě nepodal žádnou zprávu. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.
 • Vydáno v pondělí 4.7.2022 :
  Z policejního deníku: čtrnáctiletá dívka se opila, skončila v nemocnici; do bytového domu vnikl opilý cizinec
  Policisté šetří případ nezletilé dívky, která měla přes jedno a půl promile alkoholu. V pátek 1. července přijali policisté v Havlíčkově Brodě před sedmou hodinou večer oznámení o opilé čtrnáctileté dívce. Po konzumaci alkoholu se jí udělalo zle a její zdravotní stav si vyžádal přivolání záchranářů. Opilá dívka, která nadýchala 1,79 promile alkoholu, byla převezena do nemocnice. Policisté zjišťují, kdo požití alkoholu dívce mladší osmnácti let umožnil a za jakých okolností se k alkoholu dostala. Informování byli rodiče dívky a také odbor sociálně právní ochrany dětí. Případ policisté šetří pro podezření ze spáchání přestupkového jednání. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.
 • Vydáno v pondělí 4.7.2022 :
  Meteorologové varují na Vysočině před silnými bouřkami, a to zejména před přívalovými srážkami
  Meteorologové na Vysočině a celé Moravě očekávají lokálně ojedinělý výskyt silných bouřek, zejména s přívalovými srážkami kolem 35 mm a to od pondělních 15 hodin až do šesti hodin ráno v úterý 5. července.
 • Vydáno v pondělí 4.7.2022 :
  Migranti šli pěšky po dálnici D1, policisté po příjezdu na místo už ale našli pouze jednoho muže
  Další skupinu migrantů zadrželi policisté Krajského ředitelství policie kraje Vysočina. Uplynulou středu 29. června krátce po třiadvacáté hodině v noci jsme na integrovaném operačním středisku Krajského ředitelství policie kraje Vysočina přijali oznámení, že se na dálnici D1 na 110. kilometru ve směru na Brno pohybuje šest osob bez reflexních prvků.
 • Vydáno v neděli 3.7.2022 :
  Z policejního deníku: neznámý vandal poškodil závory na parkovišti u knihovny v Havlíčkově Brodě, policisté hledají svědky
  Neznámý vandal poškodil v přesně nezjištěné době, zřejmě v noci z 30. června na 1. července, v ulici Žižkova v Havlíčkově Brodě na parkovišti u krajské knihovny poškodil dosud nezjištěným způsobem tři závory. Na otevřeném parkovišti dvě závory z hliníkového materiál ohnul a závoru u krytého parkoviště poškodil v místě automatu, kde ohnul kovovou patku. Vandal svých jednáním způsobil škodu městu Havlíčkův Brod v celkové odhadované výši minimálně 30 000 korun. Policisté by pro řádné objasnění tohoto činu uvítali případná svědectví od občanů, kteří si v uvedenou dobu v místě všimli pohybu podezřelých osob, aby se ozvali se svými poznatky na linku tísňového volání 158. Uvedla to mluvčí policistů Dana Čírtková.
 • Vydáno v sobotu 2.7.2022 :
  Fotografická výstava Vcházení do krajin v jihlavském muzeu
  Výstava převážně krajinářských fotografií Vojtěcha Zikmunda z Nového Města na Moravě s titulem Vcházení do krajin bude zahájena vernisáží ve čtvrtek 7. července v 17 hodin v muzejních arkádách v Jihlavě.
 • Vydáno v sobotu 2.7.2022 :
  Stavbaři začnou opravovat pravý jízdní pás ve směru od D1 na Jihlavu a přilehlé větvě mimoúrovňových křižovatek
  V březnu zahájilo Ředitelství silnic a dálnic opravu silnice I/38 v 5,6 km dlouhém úseku přibližně mezi dálnicí D1 a mimoúrovňovou křižovatkou se silnicí III/03824 v ulici R. Havelky v Jihlavě. Do konce června se pracovalo ve středovém dělícím pásu na jeho přejezdech, na přeložce metalických a optických kabelů a budování nové optické trasy.
 • Vydáno v sobotu 2.7.2022 :
  Policisté kontrolovali lesy na Žďársku, žádné protiprávní jednání nezjistili
  Policisté v sobotu 2. července od 10 do 13 hodin realizovali kontrolní akci, která měla mít především preventivní charakter. Ve spolupráci s Lesní správou Kinský, Lesy České republiky a CHKO Žďárské vrchy kontrolovali dodržování zejména zákazu vjezdu motorových vozidel na lesní účelové komunikace a do lesních porostů v okolí obcí Cikháj, Tři Studně a Fryšava pod Žákovou Horou.
 • Vydáno v sobotu 2.7.2022 :
  Ze zámku ve Velkém Meziříčí: sbírka starých tisků
  Jak již bylo několikrát zmíněno, do muzejních sbírek nepatří pouze exponáty, které vidí návštěvníci vystavené v expozicích, ale další tisíce větších či menších předmětů uložených v depozitářích. Doslova poklady pak můžeme nalézt například v muzejní knihovně, která kromě odborné či regionální literatury uchovává také soubor starých tisků.
 • Vydáno v pátek 1.7.2022 :
  Návštěvnost Zoo Jihlava za první pololetí je skvělá!
  Jihlavská zoo se raduje z výborné návštěvnosti. Za první půlrok letošního roku ji navštívilo necelých 150.000 lidí. Tím navazuje na dosavadní skvělou návštěvnost z roku 2021, kdy byla v rámci celé ČR na 12. místě podle hodnocení institutu Czech Tourism.
 • Vydáno v pátek 1.7.2022 :
  Z policejního deníku: vandal poničil auto; řidiči pod vlivem alkoholu
  Neznámý vandal ve čtvrtek 30. června v nočních hodinách v ulici Riegrova v Jihlavě u zaparkovaného osobního auta Audi A3 poškrábal lak, okno a dále promáčkl dveře vozidla, čímž majiteli způsobil škodu kolem devíti tisíc korun. Policisté případ prošetřují jako přestupek proti majetku a po pachateli pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Michaela Lébrová.
Další články vydané ve dnech 21. 6. 2022 - 6. 7. 2022:


zpět na vrchol stránky...
redakce Regionalistu:

Regionalist, nejstarší český internetový deník: založen roku 1996 - zpravodajství a publicistika na internetu se zvláštním zaměřením na prostor Českomoravské vysočiny

Akční radius Regionalistu: zahrnuje především území Jihlavského kraje, tedy Vysočiny, to jest okresy Jihlava, Havlíčkův Brod, Pelhřimov, Třebíč a Žďár nad Sázavou)

Internetová adresa: www.regionalist.cz

Editace a redakce: Eva Švančarová (Šinkovská), šéfredaktorka
kontakt: regionalist@seznam.cz

Vychází: od září roku 1996 každý den!

Vydává: Vitaeelhomeo Ltd. - registered in England Company No. 8062676

Redakce, inserce, obchodní oddělení: e-mail: obchod@regionalist.cz, telefon: +420 777 307 887

© (1996-2022) - Eva a Leo Švančarovi

zpět na vrchol stránky...
Z jihlavských legend
Letopisy L. Vilímka
Z jihlavských čtvrtí
Zločiny komunismu
Jihlavské tramvaje
RSS

Homeopatické sady:
Partnerské weby Regionalistu:

X-Pcz
Publicisticko-křesťanský netradičně tradiční web:
18. 4. 2022 - Naše skutečné kořeny? Radost z evangelia!

17. 4. 2022 - Vzkříšení? Započal náš průchod do Světa a do Života!

16. 4. 2022 - Bílá sobota? I naše narozeniny!

15. 4. 2022 - Nelida? Ukřižovat!

14. 4. 2022 - Zelený čtvrtek: Syťme se Životem!

13. 4. 2022 - Jidáš: Patron charity, humanismu a lidumilství?

4. 4. 2022 - Poslední skutečný antikomunista střední Evropy: Viktor Orbán!

30. 3. 2022 - Kdo přichází z pekla jen těžko může přinést kamkoli ráj!

29. 3. 2022 - Jak nuzáci zpět do své nouze zase přišli…

28. 3. 2022 - Každý si nosí ten svůj svět ve svém srdci


H umoresky nejen Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence z rodného jihlavského Bedřichova:
- Příběh dušičkový…

- Jak hospodář Václav chtěl tak usilovně život zachránit, až o něj přišel…

- Děkanovo kvarteto, aneb, jak většina má vždy patrně asi pravdu.

- Listopad 1989: Koncert ve Vlašimi, demonstrace nefachčenek – a také co tehdy prorocky odhadl starý kněz.

- Jak se moje pomsta udavačskému komunistickému dědkovi skrze krásné ženské nohy proměnila v trojku z chování.

- Proč měl jihlavský adventní věnec nikoli čtyři, ale šest svíček?

- Těžké hříšníky jejich vlastní hříchy ani do hrobu někdy nepustí…

- Příběh dušičkový, aneb jak jsem se už nikdy nestal mrakopravcem.

- Co povyprávěl starý skicář o poslední šachové partii s mým dědečkem?

- Příběh ztraceného kocourka Mňouka…


H omeopatický a astrologický web
L
ea Švančary
Publicisticky i odborně. Aneb co asi netušíte díky zažitým mýtům o astrologii i homeopatii:


Aktuální teplota:
Počasí v Počátkách
Atmosférický tlak:
Počasí v Počátkách
Srážky v tuto chvíli:
Počasí v PočátkáchPěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...