Nejstarší a nejznámější regionální internetový deník v Česku (zal. roku 1996)...
Každý den čerstvé zprávy a publicistika z Jihlavy a celé Vysočiny (RSS kanál)...

Nejstarší český internetový deník Regionalist.cz (1996-2020), vychází již 8575 dnů

Dnes je pátek 3. duben
(21. březen církevního kalendáře iuliánského)
• 2020 rok křesťanského letopočtu
• 7509 let od stvoření světa dle křesťanského počítání
Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 3. 4.:
Pátek po neděli smrtné Sedmibolestné Panny Marie
Svátek dle pravoslavného kalendaria na 21. 3. (3. 4.):
 • 15.2.2020:
  Řidiči pod vlivem alkoholu a drog
  Policisté v Jihlavě odhalili řidičku, která usedla za volant pod vlivem drog. Ve čtvrtek 13. února jela před čtvrtou hodinou odpoledne s vozidlem Opel Astra po ulici Žižkova. Automobil policisté zastavili a provedli kontrolu. Dechová zkouška byla u ženy negativní, test na zjištění ovlivnění návykovou látkou byl pozitivní na amfetamin. Policisté řidičce zakázali pokračovat v další jízdě. Jednadvacetiletá žena je podezřelá ze spáchání přestupku na úseku dopravy, který policisté šetří.
  Řidič v Chotěboři na Havlíčkobrodsku byl pod vlivem alkoholu
  V pátek 14. února, kolem půl páté ráno zastavili chotěbořští policisté na náměstí T. G. Masaryka osobní automobil Citroen, jehož řidičem byl pětapadesátiletý muž. V rámci silniční kontroly policisté u muže provedli dechovou zkoušku, jejíž výsledek byl pozitivní. Naměřená hodnota činila 0,56 promile alkoholu. Výsledky opakovaných měření byly 0,68 a 0,66 promile. Policisté na místě muži zakázali další jízdu a zadrželi řidičský průkaz. Případ zadokumentovali jako přestupek na úseku dopravy, kterým se dále bude zabývat příslušný správní orgán.

  Drogy za volantem ve Žďáře nad Sázavou
  Žďárští policisté zastavili ve čtvrtek 13. února krátce před desátou hodinou dopoledne na ulici Libušínská osobní automobil Mini Cooper, jehož řidičem byl devětatřicetiletý muž. Součástí silniční kontroly byl také test na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami. Výsledek byl pozitivní na amfetamin a kokain. S výzvou k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu muž souhlasil. Policisté muži další jízdu zakázali. Výsledek znaleckého zkoumání z oboru lékařství odvětví toxikologie určí, zda se muž bude zodpovídat z přestupku na úseku dopravy nebo z trestného činu.

  Řidič ve Velké Bíteši na Žďársku nadýchal přes dvě promile
  Sedmadvacetiletého řidiče pod vlivem alkoholu odhalili policisté ve čtvrtek 13. února ve Velké Bíteši. Vozidlo Škoda Felicia kontrolovala policejní hlídka na ulici Kozí kolem půl desáté večer. Provedená dechová zkouška vykázala výsledek 2,09 promile alkoholu. Také opakované dechové zkoušky byly pozitivní a vykázali hodnoty kolem 2,5 promile. Policisté muži na místě další jízdu zakázali. Vše zadokumentovali a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Za takový trestný čin lze uložit trest odnětí svobody až na jeden rok a zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel.

  Za volant usedl řidič v Chotěboři i přes vyslovený zákaz
  Chotěbořští policisté zastavili ve středu 12. února kolem půl osmé ráno na ulici Bezděkovská v Chotěboři osobní automobil Opel, jehož řidičem byl padesátiletý muž. Provedenou lustrací policisté zjistili, že muž má od prosince loňského roku okresním soudem vyslovený zákaz řízení motorových vozidel, a to po dobu jednoho roku. Dále policisté u muže provedli dechovou zkoušku, jejíž výsledek byl pozitivní a naměřená hodnota činila 0,23 promile alkoholu. Policisté muži na místě zakázali další jízdu a vše zadokumentovali. Zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí. Za takový trestný čin lze uložit až dvouletý trest odnětí svobody.

  Řidič v Pacově na Pelhřimovsku byl pod vlivem drog
  Pacovští policisté ve středu 12. února odhalili řidiče, který za volant vozidla usedl pod vlivem drog. Dvacetiletý muž jel vozidlem Škoda na ulici Karmelitánská, kde ho kolem půl deváté večer zastavila policejní hlídka. Test na drogy, kterému se řidič podrobil, byl pozitivní na marihuanu. S výzvou k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu muž souhlasil. Další jízdu mu policisté zakázali. Výsledek znaleckého zkoumání z oboru lékařství odvětví toxikologie určí, zda se muž bude zodpovídat z přestupku na úseku dopravy nebo z trestného činu.

  Řidič v Náměšti nad Oslavou na Třebíčsku byl pod vlivem drog
  Policisté odhalili v Náměšti nad Oslavou čtyřiatřicetiletého řidiče, který usedl za volant pod vlivem drog. V úterý 11. února jel kolem desáté hodiny dopoledne s vozidlem Hyundai Sonata po ulici Třebíčská. Automobil policisté zastavili a provedli kontrolu. Dechová zkouška byla u muže negativní, test na zjištění ovlivnění návykovou látkou byl pozitivní na amfetamin a marihuanu. Policisté řidiči zakázali pokračovat v další jízdě. Muž je podezřelý ze spáchání přestupku na úseku dopravy, který policisté šetří.

  Řidič v Havlíčkově Brodě byl pod vlivem drog
  Havlíčkobrodští policisté v úterý 11. února kolem půl sedmé večer zastavili na ulici Spojovací osobní automobil, jehož řidičem byl jednadvacetiletý muž z Havlíčkobrodska. Součástí silniční kontroly byl také test na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami. Výsledek byl pozitivní na amfetamin a kokain. Policisté muže vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, s čímž souhlasil. Další jízdu mu policisté na místě zakázali. Výsledek znaleckého zkoumání z oboru lékařství odvětví toxikologie určí, zda se muž bude zodpovídat z přestupku na úseku dopravy nebo z trestného činu.

  Řidič v Jemnici na Třebíčsku byl pod vlivem alkoholu
  Policisté odhalili v pondělí 10. února v Jemnici řidiče, který usedl za volant pod vlivem alkoholu. Sedmašedesátiletý muž jel s vozidlem Škoda Fabia po ulici Velká brána, kde ho po čtvrté hodině odpoledne zastavila hlídka. Řidič nebyl za jízdy připoután bezpečnostním pásem. Policisté u něho provedli dechovou zkoušku a muži naměřili hodnotu 0,79 promile alkoholu. Opakovaná zkouška u něho ukázala hodnotu ještě vyšší. Dále policisté zjistili, že muž nevlastní řidičský průkaz a vozidlo nemá platnou technickou kontrolu, která mu skončila vloni v říjnu. Policisté řidiči zakázali pokračovat v další jízdě. Muž je podezřelý ze spáchání přestupků na úseku dopravy, které policisté šetří.

  Řízení vozidla v Jihlavě přes uložený zákaz
  Policisté odhalili pětačtyřicetiletého muže z Jihlavy, který řídil auto i přes uložený zákaz a navíc byl pod vlivem drog. V sobotu 8. února jel řidič s vozidlem Škoda Roomster v Jihlavě po ulici Karolíny Světlé, kde ho před devátou hodinou večer zastavila policejní hlídka. Při kontrole policisté zjistili, že řidičem je muž, který řídit vozidla nesmí, neboť mu byl letos v lednu rozhodnutím magistrátu uložen mimo jiné trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, a to na dobu jednoho roku. Dále u něho policisté provedli test na zjištění ovlivnění návykovou látkou s pozitivním výsledkem na amfetamin. Lékařskému vyšetření se ale muž odmítl bezdůvodně podrobit. Policisté řidiči další jízdu zakázali. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, který policisté prověřují. Šetří také přestupky na úseku dopravy, kterých se řidič dopustil.

  Obdobně na tom byl také řidič, kterého policisté v sobotu zastavili ve Větrném Jeníkově na Jihlavsku.
  Čtyřiatřicetiletý muž z Jindřichohradecka jel po deváté hodině dopoledne s automobilem Toyota Avensis ve směru od Šimanova. Řidič má mimo jiné soudem uložený zákaz řízení všech vozidel, který by mu měl skončit až na jaře roku 2022. Test na zjištění ovlivnění návykovou látkou byl u něho pozitivní na amfetamin, lékařskému vyšetření se ale podrobit odmítl. Policisté sdělili muži podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, dopravní přestupky, ze kterých je podezřelý, dále šetří.

  Řidiči pod vlivem drog na Třebíčsku
  V neděli 9. února odhalili policisté tři řidiče, kteří usedli za volant pod vlivem drog. Jednalo se o dva muže a ženu.
  Po desáté hodině dopoledne zastavili policisté v Kralicích nad Oslavou sedmadvacetiletého řidiče vozidla Toyota. Test na zjištění ovlivnění návykovou látkou byl u něho pozitivní na amfetamin a kokain.
  Čtyřiadvacetiletou řidičku z Brna kontrolovali policisté před čtvrtou hodinou odpoledne v Třebíči na ulici Brněnská. Žena měla pozitivní hodnotu na amfetamin a marihuanu. Policisté zjistili, že dále nevlastní ani řidičský průkaz a bezdůvodně se odmítla podrobit lékařskému vyšetření.
  Dalším odhaleným řidičem byl devatenáctiletý muž z Brněnska. Kolem páté hodiny večer jel s automobilem Peugeot v Třebíči po ulici Brněnská. Při provedeném testu u něho policisté zjistili pozitivní hodnotu na amfetamin a marihuanu. Požití drog před jízdou řidič přiznal. Policisté mu zadrželi řidičský průkaz.
  Všem třem řidičům policisté zakázali pokračovat v další jízdě. Zjištěné dopravní přestupky dále šetří.

  Za volant v Golčově Jeníkově na Havlíčkobrodsku usedl muž, který nevlastní řidičské oprávnění a pod vlivem alkoholu
  Havlíčkobrodští dopravní policisté kontrolovali v neděli 9. února kolem jedné hodiny ráno na ulici Mírová v Golčově Jeníkově osobní automobil BMW. Řidičem vozidla byl dvacetiletý muž z Havlíčkobrodska. V rámci silniční kontroly policisté u muže provedli dechovou zkoušku, jejíž naměřená hodnota činila 0,38 promile alkoholu. Také opakované měření bylo pozitivní. Dále policisté provedenou lustrací zjistili, že dvacetiletý muž není vlastníkem žádného řidičského oprávnění. Další jízdu mu na místě zakázali a vše zadokumentovali. Z přestupků na úseku dopravy se bude dále zodpovídat před příslušným správním orgánem.

  Řidič v Pelhřimově pod vlivem drog
  Pelhřimovští policisté zastavili v neděli 9. února krátce před jedenáctou hodinou dopoledne na ulici Nádražní osobní automobil Škoda, jehož řidičem byl třiatřicetiletý muž. Součástí silniční kontroly byl také test na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami, který vykázal pozitivní výsledek na amfetamin a kokain. S výzvou k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu muž souhlasil. Policisté muži na místě zakázali další jízdu. Zda se bude zodpovídat z přestupkového jednání na úseku dopravy nebo z trestného činu určí výsledek znaleckého zkoumání z oboru lékařství odvětví toxikologie.

  Podnapilý řidič v Ledči nad Sázavou na Havlíčkobrodsku narazil do zábradlí
  Policisté integrovaného operačního střediska Krajského ředitelství policie kraje Vysočina přijali v sobotu 8. února časně ráno oznámení o dopravní nehodě, která se stala v Ledči nad Sázavou.
  Pětapadesátiletý řidič osobního motorového vozidla Honda projížděl po silnici II/339 po ulici Komenského v Ledči nad Sázavou ve směru k ulici Habrecká. V blízkosti místní základní školy přejel vlevo do protisměrné části komunikace, přičemž narazil levou přední částí vozidla do kovového zábradlí, které bylo na okraji dlážděného chodníku. Při dopravní nehodě došlo ke hmotné škodě na motorovém vozidle a kovovém zábradlí. K jiné hmotné škodě ani ke zranění osob nedošlo. U řidiče policisté provedli dechovou zkoušku a její výsledek byl pozitivní - 1,74 promile alkoholu v dechu. Pozitivní byl také výsledek opakované dechové zkoušky - 1,74 promile alkoholu v dechu.
  Vzhledem k naměřeným hodnotám policisté pětapadesátiletému řidiči motorového vozidla zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu další řízení motorových vozidel. Ve věci policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

  Za volant v Polné na Jihlavsku usedl pod vlivem alkoholu
  Policisté z obvodního oddělení Polná v rámci běžného výkonu služby dohlíželi na bezpečnost a plynulost v dopravě. V sobotu 8. února krátce před sedmnáctou hodinou na náměstí v Lukách nad Jihlavou kontrolovali řidiče osobního vozidla. Policisté ho vyzvali k předložení dokladů potřebných pro provoz a řízení vozidla. Poté ho vyzvali, aby se podrobil dechové zkoušce. Její výsledek byl pozitivní - 0,51 promile alkoholu v dechu. Pozitivní výsledek měla také opakovaná dechová zkouška - 0,44 a 0,43 promile alkoholu v dechu. Policisté řidiči zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu motorovými vozidly. Padesátiletý řidič je podezřelý ze spáchání přestupku, který policisté zadokumentovali a odevzdají jej k řešení do správního řízení.

  Řidič v Okříškách na Třebíčsku se odmítl podrobit odběru krve
  Policisté z policejní stanice Okříšky kontrolovali v pátek 7. února dopoledne kolem půl jedenácté řidiče osobního vozidla Jeep Grand Cherokee. Policisté v rámci běžného výkonu služby dohlíželi nad plynulostí a bezpečností provozu a kontrolovali vozidlo v obci Petrovice. Policisté vyzvali řidiče k předložení dokladů potřebných pro provoz a řízení vozidla. Poté čtyřiačtyřicetiletého řidiče vyzvali k provedení dechové zkoušky. Její výsledek byl pozitivní – 0,63 promile alkoholu v dechu. Opakované dechové zkoušky byly také pozitivní - 0,41 a 0,53 promile alkoholu v dechu. Policisté vyzvali řidiče, aby se podrobil k lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve, které bezdůvodně odmítl. Policisté muži zakázali další jízdu, ale řidičský průkaz mu nemohli na místě zadržet, neboť jej nepředložil s tím, že jej nemá u sebe. Případ přestupku policisté zadokumentují a odevzdají k řešení do správního řízení.

  Podnapilý řidič havaroval v prostoru čerpací stanice ve Žďáře nad Sázavou
  Policisté integrovaného operačního střediska Krajského ředitelství policie kraje Vysočina přijeli v neděli 9. února časně ráno deset minut před šestou hodinou oznámení o dopravní nehodě, která se stala ve Žďáře nad Sázavou. Jednadvacetiletý řidič s osobním vozidlem, přičemž narazil zadní části vozidla do přední části stojícího osobního vozidla značky BMW. Policisté vyzvali řidiče, aby se podrobil dechové zkoušce, jejíž výsledek byl pozitivní – naměřená hodnota dosáhla hodnoty 1,54 promile alkoholu v dechu. Pozitivní hodnoty měly také opakované dechové zkoušky – 1,55 a 1,57 promile alkoholu v dechu. Řidič se podrobil lékařskému vyšetření, které bylo spojené s odběrem krve. Policisté u muže provedli také test na případnou přítomnost návykových látek. Výsledek testu byl negativní. Při nehodě se nikdo nezranil. Při dopravní nehodě vznikla hmotná škoda na obou vozidlech v celkové výši 11 000 korun. Řidiči policisté na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali u další jízdu. Na obou vozidlech byly užity zimní pneumatiky s předepsanou hloubkou dezénu. Ve věci policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

  Řidič v Pelhřimově pod vlivem drog
  Pelhřimovští policisté zastavili ve čtvrtek 6. února kolem půl jedenácté dopoledne na ulici třída Legií osobní automobil Volkswagen, jehož řidičem byl devětadvacetiletý muž. Součástí silniční kontroly byla dechová zkouška a test na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami. Výsledek dechové zkoušky byl negativní. Opačně tomu však bylo v případě testu na drogy, který byl pozitivní na amfetamin. S výzvou k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu muž souhlasil. Další jízdu mu policisté na místě zakázali a vše zadokumentovali. Výsledek znaleckého zkoumání z oboru lékařství odvětví toxikologie určí, zda se bude zodpovídat z přestupkového jednání na úseku dopravy nebo z trestného činu.

  por. Bc. Jana KROUTILOVÁ, por. Mgr. Stanislava Miláčková
  Vyhledávání v článcích Regionalistu:

  Vyhledávat lze jak s diakritikou, tak bez ní. Na velikosti písmen nezáleží.

  Další zprávy:
 • Vydáno dnes v 22:12 hodin:
  Velbloud dvouhrbý se chodí podrbat ke „kartáčovníku“
  Exkluzivní drbátko má ve svém výběhu v ZOO Tábor velbloud dvouhrbý.
 • Vydáno ve čtvrtek 2.4.2020 :
  Osmnáctiletý motorkář utrpěl při nehodě na Pelhřimovsku zranění
  Osmnáctiletý motorkář se zranil při nehodě, která se stala ve středu 1. dubna po třetí hodině odpoledne u Miletína na Pelhřimovsku.
 • Vydáno ve čtvrtek 2.4.2020 :
  U Kochánova začal z nedbalosti hořet lesní porost
  Mezi Měřínem a Velkým Meziříčím ve Stránecké Zhoři - Kochánově začal ve čtvrtek 2. dubna krátce po půl druhé odpoledne hořet lesní porost.
 • Vydáno ve čtvrtek 2.4.2020 :
  Auto srazilo v Havlíčkově Brodě chodkyni, ta utrpěla zranění
  Osobní auto srazilo ve středu 1. dubna po páté hodině ráno v Havlíčkově Brodě chodkyni.
 • Vydáno ve čtvrtek 2.4.2020 :
  Neukázněné řidiče kamionů, kteří projíždějí provizorní most u Velkého Beranova policisté přísně pokutují
  V souvislosti s budováním obchvatu Velkého Beranova platí na silnici II/602 stanovené přechodné dopravní značení, které zakazuje vjezd nákladním vozidlům, jejichž hmotnost přesahuje 12 tun.
 • Vydáno ve čtvrtek 2.4.2020 :
  Stavební práce na silnicích probíhají téměř po celé Vysočině
  Kraj Vysočina s městem Třešť zahájil generální opravu průtahu Třeště, tedy silnice II/406 v úseku od křižovatky s II/403 (na Stonařov) po železniční trať. V současnosti se jedná o uzavírku pro první etapu prací (od radnice po železniční přejezd), na kterou ještě letos naváže druhá etapa v trase od radnice po křižovatku u hotelu Harmonie a následně třetí etapa od křižovatky na Batelov (včetně) až po křižovatku na Stonařov. Město Třešť plánuje v rámci této stavby rekonstruovat vodovod a kanalizaci, po dokončení budou následovat pokládky povrchů.
 • Vydáno ve čtvrtek 2.4.2020 :
  Špatné časy restaurací: Tržby s koronavirem klesly o 83 procent; čtyři z deseti se navíc bojí, že je skolí stravovací paušál
  Tuzemské restaurace trpí. Dva týdny od uzavření se jejich prodeje propadly podle platebních údajů společnosti Edenred o plných 83 procent. Mnohé bojují a vydávají jídla z okének nebo je posílají prostřednictvím rozvážkových služeb, ale čísla ukazují, že odvětví je v historicky nejhorší krizi. Teď se navíc velká část z nich bojí, že jim definitivně zlomí vaz odliv zákazníků kvůli chystanému stravenkovému paušálu.
 • Vydáno ve čtvrtek 2.4.2020 :
  Jaderné elektrárny Dukovany a Temelín budou svítit modře, vyjádří tak podporu lidem s autismem
  Obě jaderné elektrárny Dukovany i Temelín se společně s dalšími regiony ČEZ opakovaně připojí k celorepublikové kampani „Česko svítí modře“ s cílem více porozumět světu lidí s autismem. V noci z 2. na 3. dubna modré světlo, symbolizující komunikaci, ozáří vstup do elektrárny Dukovany. Vyjádří tak podporu a solidaritu osobám s PAS (poruchou autistického spektra), u nichž je problematickou oblastí právě komunikace. Aktuální neočekávané změny v souvislosti s opatřeními kvůli COVID 19 jsou právě pro ně velkým problémem.
 • Vydáno ve čtvrtek 2.4.2020 :
  Kvůli náporu lidí bude otevřený sběrný dvůr na Ratířovské v Jihlavě
  Sběrný dvůr Havlíčkova v Jihlavě funguje v omezeném režimu a to od pondělí do pátku vždy od 6 do 14 hodin. Sběrný dvůr na Rantířovské ulici bude otevřen od pondělí 6. dubna.
 • Vydáno ve středu 1.4.2020 :
  Nejvzácnější druh v táborské zoo umí mňoukat „jako na lesy“
  Masotra, samec fosy madagaskarské patří k nejvzácnějším zvířatům žijícím v ZOO Tábor. Nevěřili byste, jak hlasitě se tato zdánlivě klidná šelma středního vzrůstu dokáže projevovat.
 • Vydáno ve středu 1.4.2020 :
  Kronospan žádá o povolení nadlimitního zdroje hluku
  Firma Kronospan žádá krajský úřad o dočasné povolení nadlimitního zdroje hluku. Město nesouhlasí a varuje před podstatným zásahem do kvality života obyvatel.
 • Vydáno ve středu 1.4.2020 :
  Vysoká škola polytechnická v Jihlavě pomáhá v boji s koronavirem
  Členové akademické obce VŠPJ nenápadně, ale aktivně vstupují do dobrovolné pomoci nejen regionálním institucím, které to potřebují v souvislosti s postupem epidemie způsobené novým koronavirem. Studenti posledního ročníku denního studia oboru Všeobecná sestra a studenti všech ročníků oboru Zdravotně sociální pracovník jsou aktivováni a připraveni pomoci na výzvu hejtmana Kraje Vysočina při nedostatku kvalifikovaného personálu u poskytovatelů jak zdravotní, tak sociální péče. V současné době vysoká škola nabízí a koordinuje dobrovolnickou pomoc studentů i pracovníků školy prostřednictvím Poradenského a kariérního centra.
 • Vydáno ve středu 1.4.2020 :
  Od neděle 5. dubna bude fungovat na Vysočině víkendová zubní pohotovost v centrální ordinaci v Jihlavě
  Počínaje nedělí 5. 4. 2020 až do odvolání bude v Kraji Vysočina zajištěna víkendová pohotovost (soboty, neděle) v centrální ordinaci v Jihlavě. A to od 8:00 do 12:00 hodin. (Případně déle dle aktuální potřeby, ale pouze po telefonické domluvě.)
 • Vydáno ve středu 1.4.2020 :
  Muzeum Vysočiny Jihlava vydalo mimořádné číslo muzejního časopisu speciálně pro seniory, s on-line prezentací nezůstávají pozadu ani další muzea
  Přestože prakticky celý svět ochromila pandemie nového typu koronaviru, která si mimo jiné vyžádala uzavření restaurací, vybraných obchodů a všech kulturních zařízení pro veřejnost, činnost uvnitř krajských muzeích se nepřerušila.
 • Vydáno ve středu 1.4.2020 :
  Pacienty jihlavské nemocnice snímá termokamera
  Zdravotníci jihlavské nemocnice mají nového užitečného pomocníka. U vstupu do nemocnice je ode dneška termokamera. Měří přicházejícím lidem teplotu. Měření je přesnější, pohodlnější a bezpečnější pro obsluhující personál.
 • Vydáno ve středu 1.4.2020 :
  Živnostenský úřad žádá: Nechoďte k nám žádat o ošetřovné, je to zbytečné, volejte nebo pište e-mail
  Ministerstvo průmyslu a obchodu změnilo podmínky, za kterých lze žádat o dotaci na Ošetřovné pro OSVČ. ŽÁDOSTI NEBUDEME PŘIJÍMAT NA ŽIVNOSTENSKÉM ÚŘADU. Přesto dnes v úřední době 14-17 hod čekáme fronty a vyzýváme, nechoďte k nám, je to zbytečné. KDY LZE PODAT ŽÁDOST? Žádost o dotaci na ošetřovné mohou OSVČ podávat nejdříve 1. 4. 2020 od 9:00. OSVČ si mohou požádat o podporu za období 12. - 31. 3. 2020. Datum ukončení příjmů žádosti 30. 4. 2020.
 • Vydáno ve středu 1.4.2020 :
  Termín zápisů do škol zůstává, proběhnou on-line
  Přihlášky do škol lze zaslat datovou schránkou, e-mailem s elektronickým podpisem, poštou nebo přes webovou aplikaci ZápisyOnline. Osobní návštěvu lze uskutečnit výjimečně po domluvě se školou.
 • Vydáno ve středu 1.4.2020 :
  Reakce RNDr. Evžena Korce, CSc., na vyjádření ÚKZÚZ k jeho komentáři „Plošný rozhoz jedů byl schválen. Výrobce to zakazuje. Kdo za to bude odpovědný?“
  Dovolte mi reagovat na vyjádření Ústředního kontrolního a zkušebního úřadu zemědělského (ÚKZÚZ) k mému komentáři z konce března 2020, který se týkal úřadem povolené aplikace toxických látek k hubení údajně přemnožené populace hrabošů polních v některých lokalitách v ČR.
 • Vydáno v úterý 31.3.2020 :
  Havlíčkobrodští profesionální hasiči pomáhají první den v domově seniorů v Břevnici
  Úderem dnešní sedmé hodiny ráno začali pomáhat v Domově se zvláštním režimem v Břevnici příslušníci Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina. Tříčlenná směna příslušníků bude sloužit do zítřejší sedmé hodiny ranní, pak ji vystřídá směna další.
 • Vydáno v úterý 31.3.2020 :
  Prosím, nezachraňujte mláďata, pokud nejsou zraněná. Oni sami nebo jejich rodiče se postarají
  Do lesů, lesoparků, ale i městských parků teď přichází mnohonásobně víc lidí než jindy, protože se při dlouhodobém pobytu v uzavřených prostorách zkrátka potřebují provětrat na čerstvém vzduchu. Je mezi nimi i velká část těch, kteří toho o přírodě mnoho nevědí, a tak se snadno může stát, že by se snažili pomáhat tam, kde to vůbec není zapotřebí. Mám na mysli především osud mláďat, která se právě teď na jaře rodí, a která se teprve učí samostatnosti. Neznalí lidé se snadno dojmou nad zdánlivě osiřelými tvory a v domnění, že je zachrání, je bohužel seberou a odnesou domů nebo do nejbližší záchranné stanice. Což je ale to nejhorší, co se může mláďatům stát, protože jim člověk sebere šanci stát se samostatnými, životaschopnými jedinci, kteří pak v přírodě obstojí!
Další články vydané ve dnech 19. 3. 2020 - 3. 4. 2020:


zpět na vrchol stránky...
redakce Regionalistu:

Regionalist, nejstarší český internetový deník: založen roku 1996 - zpravodajství a publicistika na internetu se zvláštním zaměřením na prostor Českomoravské vysočiny

Akční radius Regionalistu: zahrnuje především území Jihlavského kraje, tedy Vysočiny, to jest okresy Jihlava, Havlíčkův Brod, Pelhřimov, Třebíč a Žďár nad Sázavou)

Internetová adresa: www.regionalist.cz

Editace a redakce: Eva Švančarová (Šinkovská), šéfredaktorka
kontakt: regionalist@seznam.cz

Vychází: od září roku 1996 každý den!

Vydává: Vitaeelhomeo Ltd. - registered in England Company No. 8062676

Redakce, inserce, obchodní oddělení: e-mail: obchod@regionalist.cz, telefon: +420 777 307 887

© (1996-2020) - Eva a Leo Švančarovi

zpět na vrchol stránky...
Z jihlavských legend
Letopisy L. Vilímka
Z jihlavských čtvrtí
Zločiny komunismu
Jihlavské tramvaje
RSS

Homeopatické sady:
Partnerské weby Regionalistu:

X-Pcz
Publicisticko-křesťanský netradičně tradiční web:
1. 4. 2020 - Vazby a souvislosti mezi největšími chřipkovými epidemiemi, které se objevují pravidelně každé půlstoletí

23. 3. 2020 - Církev Janova II. – Liturgie

22. 3. 2020 - Církev Janova I.

26. 2. 2020 - K době postní: Jíst – nebo nejíst?

25. 2. 2020 - Rod Toufarů z Horního Smrčného, z něhož pocházel mučedník P. Josef Toufar

11. 12. 2019 - Sedmdesát let od prvního křížového zázraku v Číhošti!

25. 9. 2019 - Hlavní poznávací znak sektářství? Záporný vztah k tabáku!

24. 9. 2019 - Prosme po třiceti letech opět svatou Anežku Českou o zázrak. O svobodu!

1. 8. 2019 - Svatý Serafim Sárovský: „Získej vnitřní pokoj – a tisíce okolo tebe naleznou spásu!“

20. 6. 2019 - Mariánský sloup: Staletý symbol řádění běsů v českých levicových duších


H umoresky nejen Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence z rodného jihlavského Bedřichova:
- O studentské lásce, o tajném biskupovi a i o tom, jak jsem se stal vlastně novinářem

- Závod míru, aneb jak jsem kdysi v továrně zachránil negramotného mistra.

- Doutník od papeže, aneb děda výtržníkem…

- Pan farář ze Zhoře a jeho koník Vanek

- Netopýr v trolejbusu…

- Jak děda František na přímluvu křtinské Panny Marie vstal z mrtvých…

- Dvojitá pomsta pana domácího

- Bedřichovák v zeleném, aneb pomsta svobodníkova a předpisů nedbalý kocour…

- Vzpomínka na Bosého Laca

- Jak lokomotivy na hlavním nádraží vždy dobře předpovídaly počasí…


H omeopatický a astrologický web
L
ea Švančary
Publicisticky i odborně. Aneb co asi netušíte díky zažitým mýtům o astrologii i homeopatii:


Aktuální teplota:
Počasí v Počátkách
Atmosférický tlak:
Počasí v Počátkách
Srážky v tuto chvíli:
Počasí v PočátkáchPěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...